Aktuality ZŠ

Anketa pro rodiče

Anketa pro rodiče

Anketa v Bakálářích je k nalezení pouze ve WEBOVÉ aplikaci. Přes mobilní telefon hlasovat nelze. 

Prosíme, nehlasujte přes zprávy. V několika desítkách zpráv se poté obtížně orientuje a neradi bychom přehlédli něco důležitého. Děkujeme.

Mráčkovka na Facebooku!

Mráčkovka na Facebooku!

Máme oficiální školní facebookovou stránku!
Najdete ji snadno na adrese: https://www.facebook.com/zsmrackova/ 


Důležité je, že pro prohlížení stránky NENÍ nutné mít facebookový profil!
 

(Protože legálně mít profil mohou jen osoby starší 13 let.)


Na stránce budeme uveřejnovat fotky a informace ze školních aktivit, výletů a další zajímavosti! Pokud účet na Facebooku máte, neváhejte nás "lajknout"! :) Pokud jej nemáte/nechete mít/nemůžete mít, tak se třeba občas mrkněte, jak se to v té naší škole máme krásně! :-)

Klub předškoláčků

Po zápisu do 1. třídy začíná Klub předškoláčků!


Klub předškoláčků

Příprava na snazší vstup do základní školy

Skupinová setkání zaměřená především na rozvoj dovedností, které jsou důležité pro správný nácvik psaní a čtení. Děti čekají hry a cvičení podporující rozvoj jemné motoriky, grafomotoriky, zrakového a sluchového vnímání, cvičení podporující rozvoj koordinace oko-ruka, relaxace a uvolňovací cviky. Vše bude probíhat zábavnou formou tak, aby se předškoláčci nenudili, ale zároveň se již učili koncentrovat svou pozornost na práci v určitých časových blocích. Program vede školní psycholožka Mgr. Pavlína Martenková. Klub je zdarma!

Klub obsahuje:

  • 6 setkání (1 setkání trvá 45 minut)
  • konzultace rodičů se školním psychologem - doporučení možností, jak dítě motivovat, na co se v práci s ním zaměřit

Informace: Mgr. Pavlína Martenková, email: martenkova@mrackova.cz,

tel.: 778 485 037, 241 404 610

Termín konání: každou středu od 15.30 do 16.15. (začínáme ve středu po zápisu, tedy 25.4.2018 a končíme ve středu 30.5.2018)

Poté je možná individuální konzultace rodičů se školní psycholožkou týkající se vyhodnocení celého kurzu, případně doporučení pro další práci s dítětem doma.

 

Na Klub předškoláčků budou navazovat tradiční setkání s paní učitelkami.

 

Závazná přihláška na Klub předškoláčků

 

Jméno dítěte:

Datum narození:

Jméno zákonného zástupce:

Kontakt  Email:                                              Podpis zákonného zástupce:

Telefon:                                                          

 

Kroužky na 2. pololetí

Vzhledem k malému počtu zájemců o kroužek Hry a hlavolamy se tento kroužek v 2. pololetí nebude otvírat. Budou však nepravidelně organizována herní odpoledne pro zájemce.

Od 1.3. 2018 žáci, kteří nemají uhrazený kroužek na 2. pololetí, nemohou kroužek navštěvovat. Uhradit kroužek můžete po domluvě, ideálně napište na e-mail: bohmova@mrackova.cz.

Děkuji Hana Böhmová


Další zpráva:

Vážení rodiče,

bohužel se po prvních 2 lekcích v ZŠ Prof. Švejcaranikdo další na kroužek VĚDA NÁS BAVÍ nepřihlásil. Z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí (4) není možné kroužek otevřít. V případě úhrady kroužkovného Vám bude platba vrácena zpět na účet.

Omlouvám se za komplikace

Ing. Monika Pincová

mpincova@vedanasbavi.cz

+420 724 233 543

Termíny sběru papíru 2018

Termíny sběru papíru 2018

Vážení rodiče, vážení žáci. Protože se nám ve sběru papíru fantasticky daří, již teď vám chceme přinést termíny následujících "sběrných týdnů".

Jedná se o:

- 5. až 9. března 2018
- 3. až 6. dubna (po jarním úklidu :) )
- 21. až 25. května


Ještě přibude jeden červnový, který upřesníme později. 

Poťouchlá sváča!

Poťouchlá sváča!

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali, že od 12. 2. 2017 přichází na naši školu „Poťouchlá sváča“, která dodává čerstvé svačinky pro vaše děti každý den přímo do školy. Svačinky již úspěšně fungují ve 3 školách, a tak věříme, že si je oblíbí i vaše děti.

Každý den je možné si vybrat zhruba z 5 druhů svačin a nápojů, které se připravují vždy v ranních hodinách a o hlavní přestávce jsou pak rozdávány přímo dětem, tedy v 9:40-9:55 hodin. Svačinky se budou vydávat vždy v prostoru mezi vrátnicí a šatnou 2. stupně.

Rodiče si svačinky objednávají jednoduše přes internet na www.potouchlasvaca.cz podobně jako například školní obědy. Objednávat bude možné od 28. 1. 2018, a to na jednotlivé vybrané dny nebo třeba i na celý měsíc dopředu.

Věříme, že budete s nabízenou službou spokojeni a děti si budou o přestávkách chutně a zdravě mlsat.

Krásné Vánoce všem!

Krásné Vánoce všem!

DŮLEŽITÁ ZMĚNA V BAKALÁŘÍCH!

Vážení rodiče. 

V rámci usnadnění komunikace školy s Vámi jsme se rozhodli zavést rozdělené přístupy pro žáky a rodiče do Bakalářů. Tuto změnu zavádíme zejména z důvodu zprovoznění služby s názvem Komens, která umožní učitelům zasílat zprávy Vám osobně, ale zároveň i opačnou cestou, tedy od Vás k jednotlivým učitelům. Pro zachování funkčnosti této komunikace tedy rozdělujeme přístupy pro žáky a pro Vás. 

Nová hesla budou vydávána oproti podpisu zítra na třídních schůzkách! Pracujeme na tom, aby v co nejkratší době byla funkční možnost měnit heslo přes email, tedy abyste měli veškeré pohodlí při práci s přístupem. 

 

Žákům budou vydána hesla do systému hned ve středu ráno ve škole. Stará hesla již NEBUDOU funkční. 

Děkujeme za pochopení a předem se omlouváme za veškeré nepříjemnsoti, které Vám tato změna může přinést. Věříme, že je to správný krok a toto rozdělení zjednoduší komunikaci mezi Vámi a školou.

Děkujeme.

Za ZŠ Ondřej Lněnička, ředitel

Zapojili jsme se do projektu

Zapojili jsme se do projektuŠkola se zapojila do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi. Podrobnější informace v sekci Projekty v části se stejným názvem nebo proklikem zde.

ZE MĚ MY - pozvánka na výstavu

ZE MĚ MY - pozvánka na výstavu

Bakaláři

Bakaláři

Vážení rodiče!

Dnes obdrželi žáci přístupové jméno a heslo k online žákovské knížce. Pro rodiče a žáky je přístup stejný, jelikož Vám umožní v tuto chvíli pouze údaje prohlížet. Odkaz na aplikaci naleznete na webu www.mrackova.cz hned nahoře na stránce, případně můžete využít přímý odkaz zde: https://mrackova.bakalari.cz/next/login.aspx

Pro zjednodušení prohlížení si můžete stáhnout oficiální aplikaci Bakaláři, fungující na Androidu, iOS i na Windows telefonech.

Spouštíme testovací provoz, takže mějte trpělivost, pokud nebude vše fungovat jak má. V případě, že se vyskytnou nějaké problémy, dejte nám prosím informaci na email lnenicka@mrackova.cz.

Doufáme, že se Vám bude nový systém líbit.

Důležité! Informace o bezlepkové dietě ve školní jídelně.

Důležité! Informace o bezlepkové dietě ve školní jídelně.

Vážení rodiče. 


Po námětech z rady rodičů jsme se detailněji podívali na možnost opětovného zavedení bezlepkové diety do školní jídelny. Legislativní cestu jsme nalezli. Proto pokud máte z doložených zdravotních důvodů zájem o bezlepkové obědy, napište na email sagatova@mrackova.cz do 21. 9. 2017 do 12:00.

Upozorňujeme, že bezlepkovu stravu jsme schopni zajistit od minimálního počtu 5 žáků. 

Aktualizace stránek

K aktualizaci těchto stránek a stránek jednotlivých tříd bude probíhat v týdnu od 4.9. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Vedení školy

Krásné prázdniny

Školní rok, ve kterém škola oslavila své 35. narozeniny, skončil a před námi všemi  jsou zasloužené prázdniny. Byl to rok náročný a skvělý zároveň, jak už to ve škole bývá. To, že se podařil, je zásluha vás všech. Učitelů a dalších zaměstnanců školy, žáků, rodičů a dalších příznivců školy, kteří nám rádi pomáhají. Je skvělé, když víme, že se na sebe můžeme vzájemně spolehnout. A tak si užijte dlouhé krásné prázdniny naplněné spoustou zajímavých aktivit, které si jen můžete přát.

A já osobně, protože tímto školním rokem ve škole končím,  bych se s vámi všemi touto cestou ráda rozloučila a poděkovala za příjemnou dlouholetou spolupráci, které si opravdu velice vážím. Bez vás by škola nebyla taková, jaká je. Děkuji vám všem a přeji vám i škole, aby se do budoucna všechno dařilo.

Mgr. Zdeňka Šklíbová, ředitelka školy

Oslava 35. výročí školy

Jak o nás napsali na MČ Prahy 12.

Jaká byla oslava 35. narozenin školy?

Jednoznačně SKVĚLÁ!  Nejen počasí nám mimořádně přálo, ale nedá se spočítat, kolik lidí s chutí přiložilo symbolickou ruku k přípravám těchto oslav. S pomocí všech zaměstnanců a žáků  školy jsme samozřejmě počítali, ale významně pomohlo Sdružení rodičů a příznivců školy ve spolupráci se zástupci  MČ Prahy 12 včele s panem starostou Milanem Maruštíkem. Ocenili jsme každou individuální pomoc rodičů, speciálně si velmi ceníme dodání barevných nafukovacích balonků pro všechny žáky školy od pana Mrakeše.  A za to, že žáci kromě barevného balonku dostali zdarma výměnou za školní peníz „MRÁČEK“ občerstvení včetně nápoje, vděčíme firmě TVM TOWER. Tato firma nám také sponzorsky zajistila ozvučení celé akce, která se ve čtvrtek 18. května uskutečnila v prostoru sportovního areálu VOSA.

Všem, kdo mají zásluhu na skvělém průběhu „narozeninové akce“, velmi děkujeme, protože si  jejich pomoci velice vážíme. Ono by se to bez vás  opravdu takhle skvěle nepovedlo. Dále děkujeme všem hostům a bývalým zaměstnancům i žákům, kteří si udělali čas, našli k nám i po letech cestu, protože usoudili, že ta návštěva může stát  za to. Domníváme se, že nikdo nelitoval.

Tak ještě jednou přejeme škole VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 35. NAROZENINÁM A MNOHO ÚSPĚCHŮ DO DALŠÍCH LET.

...filmy ve škole aneb co se v mládí naučíš ...

… ve škole číst, psát, počítat, … Ale dnes i věci, o kterých se našim rodičům ani nesnilo. Zkušenosti s filmy máme samozřejmě všichni, ale „udělat“ film na základce? A nejen nějaký. Film, který dokáže diváky opravdu oslovit a zaujmout. Tak takové filmy v naší škole již mnoho let vznikají.

Začalo to před 10 lety. Tehdy se žáci spolu s nadšeným panem učitelem Marcelem Šuslíkem vydali prvními opatrnými kroky na neprobádanou filmovou půdu. Kamery zdaleka neměly dnešní parametry, pomocníkem jim bylo školní nahrávací studio, ale hlavně tady byla chuť se něco nového naučit, něco poznat a zvládnout. A to se opravdu podařilo. Přibývalo dalších a dalších zájemců, natočené žákovské filmy oslovovaly stále nové a mladší spolužáky. Proč to také nezkusit? A tak postupně 10 let sbírali žáci naší školy nejen zkušenosti, ale i větší či menší ceny na filmových žákovských soutěžích. Baví vás, co děláte ve škole? Ne vždy, ale dělat filmy, to nás opravdu baví! Možná o těch dnešních autorech žákovských filmů za pár let uslyšíme i v jiných souvislostech. Ale dnes? Naši žáci z tříd 8.A a 9.A letos získali první tři ceny v již tradiční filmové soutěži Antifetfest a dívky z 8.A se svým filmem s aktuálním tématem anorexie postupují do celopražského kola.

Všem úspěšným filmařům blahopřejeme a věříme, že je filmy budou i nadále bavit.

Dopravní situace před školou

Vážení rodiče,

na základě vašeho podnětu ohledně nebezpečné dopravní situace v ranních hodinách před školou jsem znovu kontaktovala městskou policii. Ta mi po svém šetření před školou sdělila následující:

„… nejkritičtější období, kdy přijíždí nejvíce vozidel je v době mezi 07:35 – 07:50 hod. V této době se na místě vystřídalo cca 40 vozidel, z toho se cca 30 řidičů dopustilo dopravních přestupků např. (porušení zákazu zastavení, stání v křižovatce, nedovolené stání před přechodem pro chodce, couvání na přechodu pro chodce, atd.). Dále bylo zjištěno, že v rámci zvýšeného provozu motorových vozidel se i před křižovatkou Mráčkova x Kutilova tvoří kolony vozidel, které chtějí vjet až před areál základní školy.“

Proto jsem byla požádána o to, abych vás informovala „…o nutnosti respektování dopravního značení před školou, popř. omezení zajíždění motorových vozidel pře školu na dobu nezbytně nutnou a v nezbytných případech….

 Pokud se situace ani po sdělení rodičům do cca 14 dní nezlepší, budeme nuceni zahájit nekompromisní represivní opatření, která bezesporu vyvolají vlnu nevole ze strany rodičů žáků Vaší školy.“

 

Pravidla sběru papíru

Podrobnější informace v sekci SRPŠ nebo zde

Video klip z projektového dne ZE MĚ MY

Klip spustíte zde.

5.1. Tajemné sovy

5.1. Tajemné sovyDnes jsme se opět setkali s úžasnými nočními lovci. Viděli jsme sovu pálenou, sovice sněžnou, puštíka, výra velkého i nejmenší sovičku - výrečka malého.  Dokonce jsme si všichni pohladili puštíka, přestože on zrovna jako jeho ostatní kamarádi hlazení rádi nemají. Samozřejmě jsme se dozvěděli mnoho zajímavého z jejich tajemného života.

Jsme aktivní škola PRO ŠKOLY.CZMáme vítěze Antifetfestu v Praze 12!

7.A za podpory pana učitele Šuslíka  dnes zvítězila filmem Nejsem tvoje princezna ... ve filmové soutěži škol Prahy 12   Antifetfest. Moc blahopřejeme a budeme držit palce v červnovém celopražském kole 17. 6. Velký dík patří i žákům  6.A s paní učitelkou Brabencové, kteří svým filmem naši školu také úspěšně reprezentovali.

Nástěnka

Bezlepková dieta

Vážení rodiče. Od začátku listopadu poskytujeme na základě potvrzení dětského lékaře bezlepkovou stravu ve školní jídelně. K této dietě lze dítě kdykoli přihlásit.

Novinky

Bezpečnostní informace

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Jméno:
Heslo:
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy