logotyp

O ŠKOLE


Jsme rodinnou školou 'pro každého a o každém'! Soustředíme se na možnosti, schopnosti a potřeby jednotlivých žáků i našich zaměstnanců. Individuální přístup je pro nás tím základním. Platí jak ve školní družině, tak i v rámci odpoledních kroužků, které si zajišťujeme sami. 

Tento přístup je znát i v samotném školním vzdělávacím programu, který nese název OSOBNOST. Jedná se O Sebepoznání každého žáka, O pocitu Bezpečí pro všechny, o Nadšení a radosti z každého úspěchu, O Spolupráci mezi žáky, učiteli a žáky, učiteli a rodiči, o Toleranci jedinečnosti a odlišnosti každého.

Klademe důraz na rozvoj kulturní stánky osobnosti žáků a to zejména v oblastech hudby, výtvarného umění a dramatické výchovy, pro které je škola nadstandardně materiálně vybavena a má v této oblasti nadšené učitele. Máme skvělé sbory Mráček (pro starší žáky) a Sluníčko (pro mladší žáky), které dlouhodobě sklvěle reprezentují školu i MČ Praha 12 při nejrůznějších akcích. Ve školním nahrávacím studiu vznikají filmy, které se vždy skvěle umisťují v soutěži AntiFET fest, ale žáci zde mohou pracovat i na dalších videoprojektech. Soustředíme se ale i na rozvoj výtvarného projevu. Žáci navštěvují výstavy a galerie, úspěšně se účastní výtvarných soutěží.

Ani sport nezůstává stranou. Nicméně nepodporujeme soutěživost mezi našimi žáky, snažíme se přiblížit sport všem bez rozdílu výkonosti, s důrazem na fair play a prožitek ze společné zábavy. V hodinách tělesné výchovy se seznamují žáci i s netradičními sportovními aktivitami.

I na sociální rozvoj našich žáků myslíme. Zapojujeme se do charitativních akcí, často díky skvělé spolupráci s rodičovským sdružením, žáci navštěvují pečovatelské domy, dětské domovy, útulky pro zvířata či adiktologické centrum. Preventivní program SAMIS si tvoříme sami a přesně v duchu jeho názvu 'Samostatně Aktivně Mráčkovsky Inovativně S humorem'. Preventivní program realizují pedagogové naší školy.

Podívejte se na video, které zachycuje atmosféru naší školy a které vytvořili žáci devátého ročníku ve šk. roce 2016/2017.

 


Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy