PhDr. Kadlec František

konzultační hodiny : út 12,30-13,45, dle dohody vždy

kontakt: kadlec@mrackova.cz
fkadlec@seznam.cz
Výlet za Mlokem skvrnitým 16.4.

Den D nastal.Začal očekáváním, bude nám pršet, či nikoli-během cesty asi půl hoďky lehce pršelo.13 dětí/5C/ a hojnost dospěláků se sešla na Nádraží Modřany. Odtud vlakem ,poté autobusem se zmateným řidičem, který v Jílovém lehce zabloudil. Na správnou trasu byl vrácen p. učitelem/Alem/.Naopak nás dovezl blíže ke stezce/až na p.Štumpfa, který jel v jiném autobuse a ten jel jinudy/.Brzy jsme se tedy dostali na stezku. Cesta k záchytnému bodu/ místo opékání špekáčků/ se zvrhla na hledání mloků/ nej jich objevila Julka,Tomáš/.Celkem jich bylo zkontrolováno 16.Šestnáctý posloužil Alemu ke hře po obědě ,nosil jeho identifikační lísteček, toho našla p. Raplová..V pravé poledne tátové a Al rozdělali oheň a došlo k opékání nejen skvělých špekáčků ,ale i chleba a housek.Po opékání jsme hráli hru Kdo je z vás největší opičák,hra se podařila,opičákem se stala Stewinka.Dále jsme mířili na Pikovice, kde nás asi půl hoďky doprovázel jediný krátky deštík.Následovalo několik her s míčem. Kolem 15 hodiny jsme dorazili k vytouženému cíli.Cukrárna. Pořádně jsme jí odlehčili.Sluníčko začalo dokonce připalovat.Počasí již vydrželo,výlet byl skvělý,u cukrárny se konala "minitřídní schůzka " s oslavou svátku/ p. Irena/.Předem byl ujednám další výlet na 14.5.SO-Mníšek-Skalka-Řevnice.Trochu utahaní jsme zvolili návrat z Pikovic,autobusem ,poté z Měchenic patrákem.  Všichni se vrátili určitě se zážitky. postřehy uvedl Ale/František K.

U Káji Maříka

"Jmenuji se Kája Mařík,chodím do školy, mojí nej kamarádkou je Zdenička Rádlová" napsala o mně spisovatelka Felix Háj/ Marie Černá-Wágnerová/.Stal se ze mne lesní inženýr a milovník Brd.
Tak tuto informaci jsme se 14. 5. 2016 v sobotu rozhodli prověřit.Na palubě vláčku Pha-Modřany-Paříž-Dobříš sedělo 13 dětí,p. učitel, pes Amy a 10 dospěláků.Počasí rosničky Tv neuhodly, bylo teplo, slunečno, příjemně po celý výlet.
V 9.14 jsme se nasunuli do vlaku v Modřanech,V Mníšku na nádraží nás čekala Vanda s tatkou a sestrou.Po silnici jsme sešli do Mníšku/ na silnici šlápla špatně p. Helena s lehounkým výronem absolvovala celou cestu-obdiv jak zvládla šplhání na Skalku a cestu z ní dolů/.
Na okraji Mníšku je hřbitov .Najít pomníček spisovatelky K. Maříka dalo docela dětem zabrat, podařilo se.
Za odměnu nás V Mníšku na náměstí čekala dobrá zmrzka,pohled na zámek, focení / i ze vstupenkou do vlaku-lízátkový dudu/.
Od zámku vedla naše cesta na Skalku.Někteří zvolili /vlastně většina/ drsnou cestu vzhůru/vůdce nebude z taktických důvodů uveden/, několik dalších šlo pohodlnější, vrstevnicivou cestou.Na Skalce následoval krátky výklad o kostelíku M.Magdaleny,klášteru,poustevně a křížové/kapličkové/ cestě.
To k nám již doléhala vůně nedalelého občerstvení, které se nedalo odolat.Na 2 hoďky jsme tam zakotvili. Peklo se vše-buřty, chleba, salámy, housky.Moc nám chutnalo. Žaludky byly ukojeny.Mňamka.
V rybníčku se pár jedinců nechtělo koupat,lovili pulce...
Po opuštění Skalky na vrcholu kopce čekala hra, kterou pro rodiče připravily děti. Úchvatná podívaná, jak v limitu 2 minut rodiče  objímají stromy.70 stromů za 2 minuty objal p. učitel a vyhrál.Děti to samé na oplátku dělaly 1 minutu, vyhrála Niky z 3B/sestra Vandy/.
Pak už vedla cesta nerušeně do Řevnic, hoďku se děti vyblbly na dětském hřišti, následoval přesun do cílové cukrárny,poslední útrata za jízdenku a cesta přes Smíchovské nádraží, 253 na Družnou a rozchod do domovů.
Výlet se jednoznačně vydařil,byl skvělý, díky sluníčko.Vzpomínky na výlet zachytil p. učitelALE/

Nástěnka

Bezlepková dieta

Děkujeme za Vaši včasnou reakci na nabídku vaření bezlepkové diety ve školní jídelně. Bohužel se nám do tohoto okamžiku neozval dostatečný počet zájemců (5), proto zatím nemůžeme vaření diety zahájit. Nicméně naše nabídka trvá a zvýší – li se potřeba ze strany našich žáků, budeme na ni neprodleně reagovat.

Sběr papíru

2.- 6. října vždy od 7.15 do 7.55 hod se zváženými a svázanými balíčky opatřené lístečkem se jménem třídou
a počtem kg.

Novinky

Bezpečnostní opatření

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy