PhDr. Kadlec František

konzultační hodiny : út 12,30-13,45, dle dohody vždy

kontakt: kadlec@mrackova.cz
fkadlec@seznam.cz
Výlet za Mlokem skvrnitým 16.4.

Den D nastal.Začal očekáváním, bude nám pršet, či nikoli-během cesty asi půl hoďky lehce pršelo.13 dětí/5C/ a hojnost dospěláků se sešla na Nádraží Modřany. Odtud vlakem ,poté autobusem se zmateným řidičem, který v Jílovém lehce zabloudil. Na správnou trasu byl vrácen p. učitelem/Alem/.Naopak nás dovezl blíže ke stezce/až na p.Štumpfa, který jel v jiném autobuse a ten jel jinudy/.Brzy jsme se tedy dostali na stezku. Cesta k záchytnému bodu/ místo opékání špekáčků/ se zvrhla na hledání mloků/ nej jich objevila Julka,Tomáš/.Celkem jich bylo zkontrolováno 16.Šestnáctý posloužil Alemu ke hře po obědě ,nosil jeho identifikační lísteček, toho našla p. Raplová..V pravé poledne tátové a Al rozdělali oheň a došlo k opékání nejen skvělých špekáčků ,ale i chleba a housek.Po opékání jsme hráli hru Kdo je z vás největší opičák,hra se podařila,opičákem se stala Stewinka.Dále jsme mířili na Pikovice, kde nás asi půl hoďky doprovázel jediný krátky deštík.Následovalo několik her s míčem. Kolem 15 hodiny jsme dorazili k vytouženému cíli.Cukrárna. Pořádně jsme jí odlehčili.Sluníčko začalo dokonce připalovat.Počasí již vydrželo,výlet byl skvělý,u cukrárny se konala "minitřídní schůzka " s oslavou svátku/ p. Irena/.Předem byl ujednám další výlet na 14.5.SO-Mníšek-Skalka-Řevnice.Trochu utahaní jsme zvolili návrat z Pikovic,autobusem ,poté z Měchenic patrákem.  Všichni se vrátili určitě se zážitky. postřehy uvedl Ale/František K.

U Káji Maříka

"Jmenuji se Kája Mařík,chodím do školy, mojí nej kamarádkou je Zdenička Rádlová" napsala o mně spisovatelka Felix Háj/ Marie Černá-Wágnerová/.Stal se ze mne lesní inženýr a milovník Brd.
Tak tuto informaci jsme se 14. 5. 2016 v sobotu rozhodli prověřit.Na palubě vláčku Pha-Modřany-Paříž-Dobříš sedělo 13 dětí,p. učitel, pes Amy a 10 dospěláků.Počasí rosničky Tv neuhodly, bylo teplo, slunečno, příjemně po celý výlet.
V 9.14 jsme se nasunuli do vlaku v Modřanech,V Mníšku na nádraží nás čekala Vanda s tatkou a sestrou.Po silnici jsme sešli do Mníšku/ na silnici šlápla špatně p. Helena s lehounkým výronem absolvovala celou cestu-obdiv jak zvládla šplhání na Skalku a cestu z ní dolů/.
Na okraji Mníšku je hřbitov .Najít pomníček spisovatelky K. Maříka dalo docela dětem zabrat, podařilo se.
Za odměnu nás V Mníšku na náměstí čekala dobrá zmrzka,pohled na zámek, focení / i ze vstupenkou do vlaku-lízátkový dudu/.
Od zámku vedla naše cesta na Skalku.Někteří zvolili /vlastně většina/ drsnou cestu vzhůru/vůdce nebude z taktických důvodů uveden/, několik dalších šlo pohodlnější, vrstevnicivou cestou.Na Skalce následoval krátky výklad o kostelíku M.Magdaleny,klášteru,poustevně a křížové/kapličkové/ cestě.
To k nám již doléhala vůně nedalelého občerstvení, které se nedalo odolat.Na 2 hoďky jsme tam zakotvili. Peklo se vše-buřty, chleba, salámy, housky.Moc nám chutnalo. Žaludky byly ukojeny.Mňamka.
V rybníčku se pár jedinců nechtělo koupat,lovili pulce...
Po opuštění Skalky na vrcholu kopce čekala hra, kterou pro rodiče připravily děti. Úchvatná podívaná, jak v limitu 2 minut rodiče  objímají stromy.70 stromů za 2 minuty objal p. učitel a vyhrál.Děti to samé na oplátku dělaly 1 minutu, vyhrála Niky z 3B/sestra Vandy/.
Pak už vedla cesta nerušeně do Řevnic, hoďku se děti vyblbly na dětském hřišti, následoval přesun do cílové cukrárny,poslední útrata za jízdenku a cesta přes Smíchovské nádraží, 253 na Družnou a rozchod do domovů.
Výlet se jednoznačně vydařil,byl skvělý, díky sluníčko.Vzpomínky na výlet zachytil p. učitelALE/

Nástěnka

Focení tříd

Ve čtvrtek 26. dubna proběhne focení tříd (mimo PT, 1.B a devátých ročníků).

Novinky

Ředitelská volna

Vážení rodiče, ve dnech 30. 4. a 7. 5. vyhlašuji z provozních důvodů ředitelské volno.

Lněnička Ondřej, ředitel

Bezpečnostní informace

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy