logotyp

Akce 2

Prvňáčci proti osmákům

Prvňáčci proti osmákům

Že je velký rozdíl mezi osmáky a prvňáky? Nevadí - my na Mráčkovce zvládáme i společný tělák! Aneb jak 1.C porazila kluky z osmých tříd. Mrkající

Modřanská charta

Modřanská chartaMáme za sebou projektový den v rámci akce Modřanská charta. Během ní naši úžasní deváťáci navštívili 8.11. třídy 1. stupně a pomocí jednoduchých her upozorňovali své mladší spolužáky na problematiku lidských a dětských práv. Ale ani druhý stupeň nepřišel v rámci Modřanské charty zkrátka. Osmé ročníky si pro šesťáky a sedmáky přichystali prezentace na jednotlivé části Úmluvy o právech dítěte. Musíme oba ročníky pochválit, dali do projektu mnoho úsilí a jejich projektový den byl naprosto úžasný!

ZE MĚ MY

ZE MĚ MYCelá škola žila 24.11. v duchu projektu ZE MĚ MY! Žáci si užívali rozličné aktivity a dosti se bavili! Nejlepší na celé věci je ale to, že zatímco deváté ročníky se družily v prvních třídách, pro druhý stupeň tvořily program ročníky osmé. I za to velká poklona!

Sestřih z celého dne najdete ZDE.

Spolupráce 1. a 9. tříd

Spolupráce 1. a 9. třídLetos první projektový den byl ve znamení nové spolupráce, vzájemného přátelství a také ochranných křídýlek devátých tříd nad třídami prvními. Žáci 9.A, 9.B i 9.C si zavzpomínali na svoji třídičku, kde začínali své první krůčky na této škole.  Setkání to bylo příjemné a určitě se bude ještě opakovat!

Není nám jedno...

Není nám jedno...Reprezentujeme naši školu a naše zájmy na Otevřeném fóru Prahy 12! Naše skvělé 'deváťačky' se ihned chopily iniciativy a všechny nápady u Stolu mladých zapisovaly.

U nás jsou RODIČE VÍTÁNI!

U nás jsou RODIČE VÍTÁNI! Dnes jsme obdrželi certifikát zařazující nás mezi školy, ve kterých mají rodiče dveře otevřené. Na spolupráci s rodiči bychom rádi pracovali intenzivněji i nadále. Máte pro nás nápady? Vřele je uvítáme.

AntiFetFest 2017

AntiFetFest 2017
Dne 3.5.2017 se v Modřanském biografu konala soutěž Antifetfest., kde se promítaly filmy z Prahy 12 z různých škol. Nakonec se vyhlašovaly 3 nejlepší filmy.
A POZOR!! NA VŠECH TŘECH MÍSTECH SE UMÍSTILA NAŠE ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROFESORA ŠVEJCARA!!
Na 3. místě se umístila chlapecká skupina White Tiger production z 8.A s filmem Před chvílí tu byla.
Na 2. místě se umístila třida 9. A aneb Unicorn s filmem 7:34. na 1. místě se umístila holčičí skupina Avek z 8.A s filmem Touha.
Naše pocity za holčičí skupinu AVEK z 8.A:
Když se filmy z naší školy umístily na 3. a 2. místě, tak už jsme pomalu ztrácely naději. Když vyhlašovali 1. místo, tak to neustále prodlužovali a pak,  když vyslovili skupinu AVEK, tak jsme jenom viděly, jak si děti z naší školy stouply a začaly neuvěřitelně tleskat.
S holkama jsme se objaly a poté šly ubrečené a vyklepané na podium.
A tímto postupujeme do celopražského kola Antifetfestu, kde se náš film bude promítat v Lucerně.
PODĚKOVÁNÍ:
Tímto bychom chtěly strašně moc poděkovat naší škole za velkou podporu! Jak od učitelů, tak od našich spolužáků.
Neuvěřitelně se nám líbila atmosféra, která panovala v době soutěže. Chtěly bychom pogratulovat za celou naší dívčí skupinu AVEK filmu 9.A za úžasný a originální film a klučičí skupině z 8.A za též úžasný a skvěle natočený film.
POPRVÉ V HISTORII ANTIFETFESTU SE JEDNÉ ŠKOLE PODAŘILO OBSADIT VŠECHNYA TŘI MÍSTA !!!
A doufáme, že nás to bude  nadále motivovat k dalším úžasným výkonům.                                                                                                                          

Avek

 

Výlet do IQLANDIA

Výlet do IQLANDIAMísto tradiční vycházky na vánoční trhy jsme se rozhodli udělat si vzdělávací výlet. Ráno jsme spolu s 8.B naskočili do autobusu, kde jsme využili veškerých komfortů typu horká čokoláda či puštění libovolného filmu, a vydali jsme se směr liberecká IQLANDIA. Tady už na nás čekalo několik hodin zábavy: zašli jsme do Planetária, vyzkoušeli jsme, co se dalo, a absolvovali jsme hodinku vědeckých pokusů. Všichni, včetně nás, paní učitelek, si to náležitě užili a i přes pozdní, skoro večerní čas návratu doufáme, že ve výletování budeme v druhém pololetí pokračovat. 
Šárka Čapková

Techmánie Plzeň - 21. 12. 2016

Techmánie Plzeň - 21. 12. 2016Moc jsme si to užili a také se trochu poučili. Bylo tam strašně málo lidí, takže jsme měli na všechno hodně času a prostoru.
Také cesta luxusním autobusem byla příjemná, trvala jen hodinku. Prostě fajn školní den. 7.A

Techmánie

TechmánieJako předvánoční dáreček jsme si letos nadělili výlet. Jeli jsme do Plzně, na prohlídku Techmánie. Využili jsme malé návštěvnosti v tomto období a většinu exponátů jsme si v klidu vyzkoušeli a prohlédli.Ani se nám nechtělo domů.

Poslední zvonění 2016

Poslední zvonění 2016Fotky z posledního zvonění 9. tříd

IQlandia Liberec

IQlandia Liberec Ve čtvrtek 11.6. 2015 žáci 8. ročníku vyrazili do Liberce do IQlandie a na Ještěd. Ráno, v půl osmé jsme přišli před školu, abychom počkali na příjezd našeho autobusu. Ten dorazil včas a hned jsme mohli i s osmou B vyjet. Všichni jsme se moc těšili. V deset hodin jsme dorazili k IQ Landii. Byl to obrovský dům hned vedle Babylonu. Mohli jsme si zkusit například překřičet letadlo, vejít do jádra Země, nebo zažít výcvik kosmonautů. Také jsme viděli představení, ve kterém hrály vyvolané blesky známé melodie. O pauze jsme si pak všichni zašli na kuličkovou zmrzlinu připravenou tekutým dusíkem. Když jsme v jednu hodinu odjížděli, společně jsme ještě zvedli auto. Potom jsme jeli na Ještěd. Nahoru jsme dojeli lanovkou až k velikému vysílači. Byl tam opravdu krásný výhled. Dolů jsme šli pěšky po kamenité cestě v lese. Byla to veliká sranda, jelikož se ona cesta pod námi sypala. Než jsme došli dolů, potkal nás ještě skautský závod na koloběžkách. Domu jsme jeli všichni unavení, s dobrým pocitem.                                                                               
   
                                                                                   Valentina Mihely

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy