Akce 1

Matematika v 2. ročníku

Matematika v 2. ročníkuPraktické využítí matematiky v běžném životě je pro nás zábava. Pomoc nadaných žáků se učiteli vždycky hodí.

Masopustní tvoření ve 2.třídách

Masopustní tvoření ve 2.třídáchVe 2.třídách jsme se vesele pustili do masopustního veselého tvoření. Jednou z činností bylo modelování.

Hejného metoda

Hejného metoda

   V letošní 1.A se děti učí matematiku metodou profesora M. Hejného, která je založena na tom, aby matematiku děti objevovaly samy a s radostí.
   Děti pracují v jednotlivých prostředích, která vycházejí z jejich zkušeností. Například sčítat a odčítat se učí KROKOVÁNÍM, orientaci v prostoru pomáhají budovat KRYCHLOVÉ STAVBY a geometrické tvary děti poznávají tím, že si je skládají z DŘÍVEK.
   Aby matematice kromě dětí rozuměli i jejich rodiče, budou pro ně uspořádány rodičovské kavárny s Hejného matematikou, semináře, na kterých si budou moci vyzkoušet jednotlivá prostředí „na vlastní kůži“. Zkusí se tak učit jako děti a možná zjistí, že matematika opravdu „nebolí“.

Plavecký výcvik 2.ročníku

Plavecký výcvik 2.ročníkuKaždoročně se II. ročník účastní plaveckého výcviku.
Tak i letos všech 75 žáků druhých tříd vyjíždí každé úterý do bazénu YMCA.

Mikuláš

Mikuláš5.prosince  na Mráčkovku s dlouholetou tradicí zavítá do všech tříd hodný Mikuláš s andělem,  ale přichází i obávaní čerti.

Tramvaj

TramvajI. a II. ročníky byly proškoleny příslušníkem Policie České republiky o bezpečném chování dětí v roli účastníků silničního provozu pod názvem ,,TRAMVAJ" . Vydali jsme se do Podolí na zastávku ,,Dvorce", kde na nás na tramvajové smyčce čekal tramvajový vůz s panem řidičem a policistou. Policista nám vyprávěl o nebezpečí, které nám hrozí co by účastníkům silničního provozu a hlavně jaká pravidla bezpečného chování máme dodržovat, abychom byli v bezpečí. Pan řidič nám ukázal tramvaj, tak jak ji neznáme. A  na konec jsme se na malou chvilku mohli stát i jejím řidičem.

31.3. Sběr papíru

V posledním týdnu měsíce března proběhl další týden sběru papíru. Po nastavení nových pravidel se strhl úplný maraton. Poslední den sběru - v pátek přistavovaly Pražské suroviny již 6 kontejner.
Moc děkuji všem rodičům, žákům , ale také prarodičům, kteří sbírali, balili asvazovali a neúnavně přiváželi či nosili starý papír.

Nástěnka

Mobilní aplikace Bakaláři

Upozorňujeme, že pokud vyhledáváte v mobilní aplikaci naši školu, tak ji nenajdete pod Praha 4 - Modřany, ale pod samotnou záložkou Praha 4. Děkujeme všímavým rodičům za nalezení.

Bezlepková dieta

Děkujeme za Vaši včasnou reakci na nabídku vaření bezlepkové diety ve školní jídelně. Bohužel se nám do tohoto okamžiku neozval dostatečný počet zájemců (5), proto zatím nemůžeme vaření diety zahájit. Nicméně naše nabídka trvá a zvýší – li se potřeba ze strany našich žáků, budeme na ni neprodleně reagovat.

Sběr papíru

2.- 6. října vždy od 7.15 do 7.55 hod se zváženými a svázanými balíčky opatřené lístečkem se jménem třídou
a počtem kg.

Novinky

Bezpečnostní informace

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy