logotyp

9.A

Rozloučení s pololetím

Rozloučení s pololetímDen po vysvědčení jsme si ve velmi malém počtu užili cukrárnu, objednali si do školy pizzu, zkoukli a rozebrali film a rozutekli jsme se na prázdniny. Pořádně si je užijte!

Pololetí

Pololetí Máme za sebou nejvíc nejdůležitější vysvědčení. A před sebou pololetní prázdniny a rovnou navazující prázdniny jarní. Užijte si je ve zdraví, odpočiňte si a po nich se na vás těším =o)))
Šárka Čapková

Sovy, sýčci, sovičky =o))

Sovy, sýčci, sovičky =o))V pátek 26.1. jsme si mohli zblízka (někteří více než by chtěli) prohlídnout vybrané sovy ze záchranné stanice. Bylo to super =o))

9.A bez stížností

9.A bez stížnostíS novým rokem jsme zahájili výzvu "21 dní bez stížností". Našim novým pravidlem je si méně stěžovat, méně kritizovat, nepoužívat vulgarismy a nepomlouvat. Při každém porušení pravidla přendaváme gumový náramek z jedné ruky na druhou, abychom si uvědomili, že jsme součástí téhlé výzvy. Co myslíte, zvládne někdo z nás do konce školního roku výzvu pokořit..? =o))

PF 2018

PF 2018Krásné Vánoce, klidné svátky a hlavně skvělý rok 2018 přeje 9.A =o))

Modřanská charta

Modřanská chartaDnes 8.11 proběhla na naší škole Modřanská charta. Zatímco osmáci prezentovali základní lidská práva pro páté, šesté a sedmé ročníky, nás čekala větší výzva. Vydali jsme se vybaveni znalostmi a spojovacím pexesem na první stupeň a do přípravné třídy. V každé třídě jsme strávili hodinu tím, že jsme se pokusili své znalosti předat dál. Zadařilo se a vznikly z toho skvělé práce! Děkujeme =o))

Škola v noci

Škola v nociMáme za sebou školu v noci! Spolu s 8.B a 6.B jsme přenocovali a trochu jsme při tom nižší ročníky postrašili =o)))

Spolupráce 9.A a 1.A

Spolupráce 9.A a 1.AV rámci prvního projektového dne ZE MĚ MY jsme se byli 24.10. podívat na prvňáčky. Jsou malí, skvělí a nadšení! To samé se jim povedlo přenést i na nás, takže se těšíme na další spolupráci =o)))

Přivítání v novém roce

Milí deváťáci, 
vítám vás do vašeho posledního roku. Ať ten rok stojí za to!
                                                                                                      Šárka Čapková

Krásné prázdniny všem!

Krásné prázdniny všem!Tak máme osmičku za sebou a všichni úspěšně! Pořádně si na ten váš poslední rok odpočiňte =o) Budu se na vás všechny těšit v září =o)
Šárka Čapková

Školní výlet

Školní výletMáme za sebou školní výlet! Pro některé poprvé pod stanem, pro většinu poprvé pod stanem 2v1 (stan s bazénem). I přes počáteční nepřízeň počasí jsme si to v Liberci se 7.B pořádně užili =o)) 

Finále AntiFetFestu

Finále AntiFetFestu

Milí přátelé,
máme za sebou dnešní celopražské finále AntiFetFestu! A hádejte, jak?
Huyen si odnesla cenu za kameru... skupina Unicorn z 9.A dostala Zvláštní cenu pro bezpečnost a prevenci kriminality... a AveK...AveK to zase celé vyhrály! Moc a moc gratulujeme =o)

Za celý pedagogický tým neskutečně hrdá třídní Šárka Čapková =o))

AntiFetFest 2017

AntiFetFest 2017
Dne 3.5.2017 se v Modřanském biografu konala soutěž Antifetfest., kde se promítaly filmy z Prahy 12 z různých škol. Nakonec se vyhlašovaly 3 nejlepší filmy.
A POZOR!! NA VŠECH TŘECH MÍSTECH SE UMÍSTILA NAŠE ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROFESORA ŠVEJCARA!!
Na 3. místě se umístila chlapecká skupina White Tiger production z 8.A s filmem Před chvílí tu byla.
Na 2. místě se umístila třida 9. A aneb Unicorn s filmem 7:34. na 1. místě se umístila holčičí skupina Avek z 8.A s filmem Touha.
Naše pocity za holčičí skupinu AVEK z 8.A:
Když se filmy z naší školy umístily na 3. a 2. místě, tak už jsme pomalu ztrácely naději. Když vyhlašovali 1. místo, tak to neustále prodlužovali a pak,  když vyslovili skupinu AVEK, tak jsme jenom viděly, jak si děti z naší školy stouply a začaly neuvěřitelně tleskat.
S holkama jsme se objaly a poté šly ubrečené a vyklepané na podium.
A tímto postupujeme do celopražského kola Antifetfestu, kde se náš film bude promítat v Lucerně.
PODĚKOVÁNÍ:
Tímto bychom chtěly strašně moc poděkovat naší škole za velkou podporu! Jak od učitelů, tak od našich spolužáků.
Neuvěřitelně se nám líbila atmosféra, která panovala v době soutěže. Chtěly bychom pogratulovat za celou naší dívčí skupinu AVEK filmu 9.A za úžasný a originální film a klučičí skupině z 8.A za též úžasný a skvěle natočený film.
POPRVÉ V HISTORII ANTIFETFESTU SE JEDNÉ ŠKOLE PODAŘILO OBSADIT VŠECHNYA TŘI MÍSTA !!!
A doufáme, že nás to bude  nadále motivovat k dalším úžasným výkonům.                                                                                                                          

Avek

 

AntiFetFest 2017 Unicorn přestavují film 7:34 White Tiger production představují svůj film Před chvílí tu byla Avek představuje svůj film Touha Ceny pro vítěze Vyhlášení třetího místa Vyhlášení třetího místa Vyhlášení druhého místa Vyhlášení druhého místa Vyhlášení prvního místa Vyhlášení prvního místa Vyhlášení prvního místa Vyhlášení prvního místa

Focení tříd

Pozor, pozor, 24.4.2017 proběhne focení tříd! Všichni nechť se vyspí do růžova =o)

Návštěva Střední školy gastronomické - 3. února 2017

Plnou parou do druhého pololetí!

Plnou parou do druhého pololetí!Kromě nového roku se nám přehouplo i pololetí, konečně na nás vysvitlo sluníčko, a tak čerpáme energii a sílu na včasné příchody do školy, nezameškaná odpolední vyučování a sběr skvělých známek do žákovských! Ať ten rok stojí za to =o)
Šárka Čapková

Vánoční besídka a přání

Vánoční besídka a přáníCelá 8.A přeje krásné Vánoce a šťastný nový rok! 

Výlet do IQLANDIA

Výlet do IQLANDIAMísto tradiční vycházky na vánoční trhy jsme se rozhodli udělat si vzdělávací výlet. Ráno jsme spolu s 8.B naskočili do autobusu, kde jsme využili veškerých komfortů typu horká čokoláda či puštění libovolného filmu, a vydali jsme se směr liberecká IQLANDIA. Tady už na nás čekalo několik hodin zábavy: zašli jsme do Planetária, vyzkoušeli jsme, co se dalo, a absolvovali jsme hodinku vědeckých pokusů. Všichni, včetně nás, paní učitelek, si to náležitě užili a i přes pozdní, skoro večerní čas návratu doufáme, že ve výletování budeme v druhém pololetí pokračovat. 
Šárka Čapková

Spaní ve škole

Spaní ve škole24.10.2016 jsme spali ve škole. Vařili jsme si večeři, koukali jsme na filmy a dokonce jsme mohli vystrašit i pár páťáků. Bylo to skvělé, doufám, že si to brzo zopakujeme. 
Za 8. A Martin

8.A obrazem

8.A obrazemTak to jsme my, 8.A!

Třídní schůzky

Děkuji všem rodičům, kteří se dostavili na první třídní schůzky, a připomínám všem nutnost omlouvat děti předem pomocí tohoto formuláře nebo v den absence zavoláním na vrátnici (tel. číslo 241 761 138). Moc děkuji za pochopení, v případě nejasností se na obraťte. 
                                                                                                                          Šárka Čapková

Předměty a změny v 8.A

Dochází ke změně učitelů na vybrané předměty. Na angličtinu nás má paní učitelka Matoušová, na dějepis máme pana učitele Šuslíka a na nový předmět chemie máme pana učitele Lněničku. S dotazy k těmto předmětům se obracejte přímo na ně.
Šárka Čapková


8.A

Vítám všechny žáky loňské 7.A v novém školním roce 2016/2017. Přeju plno elánu a síly na letošní rok!
Šárka Čapková

Školní výlet

Na školním výletě to bylo super, protože nám uvařili špagety, hráli jsme vodní bitvu a chodili jsme ke strašidelnému domu a ke strašidelnému kříži. Sebrali nám mobily,což bylo skvělé. Moc jsme si to užili a poznali jsme nové lidi.
Za 7.A Brumhilda a Žanetka

Projektový den aneb Hurá na prázdniny

Dne 21.6 byl projektový den, který byl zaměřený na bezpečnost o prázdninách. Naučili jsme se spoustu nových věcí, shlédli jsme pěkná videa a vyzkoušeli jsme si dát první pomoc.
Za 7.A Anetka a Nikolka

Geocaching aneb lovíme kešky

17.6.2016 v pátek jsme vyrazili hledat kešky. I když nám počasí nepřálo, přišli jsme vybaveni pláštěnkami a dokonce i lopatou. Moc nás to bavilo.
Za 7.A Daniel, Jakub a Dominik

 pánové vybaveni na vše... dámy a jejich želvičky...

Síň slávy Českého hokeje

16.6. v pátek jsme šli do hokejové Síně slávy v obchodním centru Harfa. Dozvěděli jsme se hodně věcí o hokeji, dokonce jsme viděli medaili z Nagana a Martina Procházku naživo. Bylo to super.
Za 7.A Kuba, Dominik a Daník

   přednáška Martina Procházky

Pozdrav od paní učitelky Brabencové

Pozdrav od paní učitelky Brabencové

EDISON očima 7.A

EDISON očima 7.AV minulém týdnu probíhal na naší škole projekt Edison. V naší třídě byli zástupci z Canady, Indie a Číny. Ukázali nám recepty, svojí kulturu a zvyky ve svých zemích. Bylo to s nimi velmi zabávné a poučné, chovali se k nám přátelsky. Moc nás to bavilo, děkujeme za celý projekt a doufáme, že si to také užili.
Za 7.A Honza, Valča a Šíma

...další fota EDISON očima 7.A

ČVUT-FS

ČVUT-FSDne 20.5.2016 jsme se jeli podívat na vysokou školu. A ne jen tak na ledajakou, ale přímo na České vysoké učení technické- na Fakultu strojní. Protože si tu pro nás připravili perfektní program, tak jsme se ani nestačili nudit a já chci všem poděkovat za to, že jste si to tu užili!
Šárka Čapková

... další fota ČVUT - FS

AntiFetFest

AntiFetFestDne 20.4.2016 se naše pětice filmařek utkala v Modřanském biografu o místa na desátém ročníku filmové soutěže AntiFetFest. Ač se se svým snímkem Příběh o mém přátelství nedostala na vítězné stupínky, tak si zaslouženě odnesla cenu za kameru. Já i celá 7A gratulujeme jmenovitě Huyen Leeové, naší kameramance, i zbytku natáčecího týmu Ave Kulíšci za skvělé nasazení a výbornou reprezentaci!
Šárka Čapková

Tak to jsme my - 7A

 dámy... ...a pánové

Spaní ve škole

Spaní ve školeVe čtvrtek 25. února naše třída spala ve škole. Moc jsme to užili, mohli jsme si uvařit večeři i snídani, pouštěli jsme si různé filmy a byla sranda. Noční škola je super! Těšíme se na nějakou další akci!
Martin, Ivet, Honza a Valentýna

Noví učitelé

Pozor, pozor!
Od 1.2.2016 máme na některé předměty nové učitele. Český jazyk učí nově paní učitelka Šuráňová, anglický jazyk paní učitelka Kadlecová, přírodopis pan učitel Lněnička a výchovu ke zdraví pan učitel Šuk. S dotazy k těmto předmětům se můžete obrátit přímo na ně.
Šárka Čapková

Nová třídní učitelka

Pěkný den,
od 1.2.2016 jsem vaše nová třídní učitelka. Pro veškeré dotazy, konzultace a omluvenky jsem dostupná na emailové adrese capkova@mrackova.cz.
Šárka Čapková

Projektový den

Projektový denStředa 4.11. se nesla ve znamení projektového dne na téma Náboženství. Žáci oběhli několik stanovišť, na kterých se dozvěděli informace o různých náboženstvích, sektách i o problematice migrace. Své nově získané vědomosti pak znázornili do mapy světa. Pevně věřím, že si to užili stejně jako my, učitelé.
Šárka Čapková

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy