logotyp

9.A

Rozvrh hodin


 12345678
  8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 12,45-13,3013,45-14,3014,40-15,25
Po ZMČjRj/NjF--
Út AjČjChMVz-TvVo
StČjRj/NjČpHvVvD--
ČtMFČjAj---
DMAjTvCh---

Projektový den s 1.C

Projektový den s 1.C

Projektový den s prvňáčky

Dne 4.11 jsme dostali pokyn, že máme na další den přinést různé provázky, drátky, ozdoby, umělé kytky a spoustu dalších věcí, které budeme potřebovat na tvoření  klobouků s prvňáčky. K tomu jsme dostali informaci, že by se mělo jednat o “strašidelný” klobouk. Měli jsme si samozřejmě vzít i další potřeby, které bychom potřebovali, nůžky, lepidlo a další věci. Prvňáčci si měli přinést to stejné věci jako my. Další den jsme přišli do školy, učili jsme se první hodinu a pak jsme odešli k prvním třídám, kde nám připomněli kde sedí náš prvňák a ke komu kdo patří (každý deváťák má jednoho nebo dva prvňáčky, o které se celý rok stará). Paní učitelka Jelínková,třídní učitelka 1.C, nám řekla, jak máme začít. S naší paní učitelkou třídní nám pak připravily papíry, kde bylo označeno to, co máme odstřihnout popřípadě ohnout. Mezitím měly děti vymyslet, jak chtějí aby klobouk vypadal. Pro děti, které neměly dostatek vlastních potřeb, pí učitelka připravila pár vlastních, které děti mohly využít. Po vystřihnutí a slepení jednotlivých částí se tyto obalily krepovým papírem, který se musel ohnout kolem a přilepit, dámy (děvčata) měli větší krempu, aby se rozeznalo komu je klobouk určen. Také si děti mohly vybrat, jakou barvu krepového papíru budou na svůj klobouk chtít, kluci si vybrali tmavší “chlapecké” barvy a holky měli i papír s puntíky. Potom jsme si přímo na klobouk naaranžovali různé kamínky, knoflíky, kytka a mašle, které jsme následně na klobouky lepili tavnou pistolí. To byl náš úkol, aby se mrňousové nepopálili. Čas rychle utíkal a prvňáčci už museli odejít na oběd a do družiny, my  jsme klobouky dodělali a vyfotili jsme se s nimi. Ještě jsme zastihli i prvňáčky a v jídelně a udělali i jim hezké fotky s jejich výtvory. Už se těšíme na další akce s 1.C.      

                                                               Matěj Cajthaml 9.A

Spolupráce s první třídou

Spolupráce s první třídou

Deváté třídy mají na naší škole každoročně patronát nad prvňáčky. A tak je tomu i letos. Naše první návštěva v září spočívala v tom, že si každý prvňák vybral svého deváťáka. Tomu se poté představil a seznámil se s ním. Potom jsme s nimi skládali čepičky večerníčkovy a vybarvovali omalovánky podle čísel. Někteří měli se skládáním problém, ale od toho jsme tu byli my. Všichni (ano, i my velicí) potom dostali ovocný bonbon od paní učitelky za dobrou práci. S prvňáčky nás čeká ještě spousta akcí, jako třeba společné výlety. Všichni se už na ně těšme.

Výlet do ZOO

Výlet do ZOO

V úterý 17.6. jsme se ve škole dohodli , že pojedeme do ZOO. Je středa 18.6. půl deváté ráno a čekáme před školou na Valerii, než se uráčí přijít . Je 8:50 a Valerie nikde, tak jsme se rozhodli, že půjdeme na autobusovou zastávku. Najednou Valerie vyjde z podchodu a hned nastupujeme do autobusu. 9:20 a my právě vystupujeme na Kačerově a pomalu nastupujeme do metra směr Nádraží Holešovice. Vystupujeme na Nádraží Holešovice a čekáme na autobus 112. Cesta autobusem byla velmi nepříjemná , všichni byli namačkaní  vepředu a nebyli schopni posunout se dozadu. Konečně jsme u Zoo a je tam pes Alík a Tomáše Samka nenapadlo nic jiného, než se s ním vyfotit a držel v ruce růžové pexeso a všichni ho chtěli taky.Paní učitelka nám mezitím koupí lístky a můžeme jít ,hurá, do Zoo. Paní učitelka nám oznám,í že máme dvě hodiny rozchod a sejdeme se u lanovky. Uběhla hodina a půl a všichni mají projitý spodek Zoo a zbývá nám půl hodiny. Chlapce nenapadne nic jiného než štvát holky.Tak konečně uběhla půl hodina a všichni jdeme na lanovku.  Jakub Hlaváč nám samozřejmě ujel. Nastoupí jako poslední Pepa a obě Aničky  a za ní Tomáš Samek , který začne říkat: „ Nějak se bojím výšek“  Aničce: „ Bacha Ančo trhá se ti lano“ .Konečně jsme všichni vystoupili  a máme do 2:30 rozchod. Tak konečně uběhly 2hod a ještě máme zase půl hodiny a přijde za námi Nazariy a neví, kde máme sraz. Tak šel s námi. Připravujeme se na cestu k odchodu a všichni si chtějí najednou koupit zmrzlinu .Tak jdeme ze Zoo a jede nám během 2min bus a opět se v něm mačkáme. Konečně vystoupíme a jdeme do metra a pomalu se rozcházíme do svých domovů a vyprávíme zážitky.

Na čtvrtek 11.6. 2015 máme naplánovaný výlet do Liberce. Navštívíme IQLandii a podíváme se lanovkou na Ještěd. Odjezd v 8hod od školy. Návrat je naplánovaný na 17hod opět ke škole

IQlandia Liberec

IQlandia Liberec Ve čtvrtek 11.6. 2015 žáci 8. ročníku vyrazili do Liberce do IQlandie a na Ještěd. Ráno, v půl osmé jsme přišli před školu, abychom počkali na příjezd našeho autobusu. Ten dorazil včas a hned jsme mohli i s osmou B vyjet. Všichni jsme se moc těšili. V deset hodin jsme dorazili k IQ Landii. Byl to obrovský dům hned vedle Babylonu. Mohli jsme si zkusit například překřičet letadlo, vejít do jádra Země, nebo zažít výcvik kosmonautů. Také jsme viděli představení, ve kterém hrály vyvolané blesky známé melodie. O pauze jsme si pak všichni zašli na kuličkovou zmrzlinu připravenou tekutým dusíkem. Když jsme v jednu hodinu odjížděli, společně jsme ještě zvedli auto. Potom jsme jeli na Ještěd. Nahoru jsme dojeli lanovkou až k velikému vysílači. Byl tam opravdu krásný výhled. Dolů jsme šli pěšky po kamenité cestě v lese. Byla to veliká sranda, jelikož se ona cesta pod námi sypala. Než jsme došli dolů, potkal nás ještě skautský závod na koloběžkách. Domu jsme jeli všichni unavení, s dobrým pocitem.                                                                               
   
                                                                                   Valentina Mihely

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy