7.B

Rozvrh hodin

 123456
 8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 12,45-13,30
PoČjMHvRj/Nj-
Út ZAjFVoTvD
StRj/NjČjMAjČp
ČtČjDVvVvMZ
 Pá MTvFAjČjVz

Škola v přírodě - Hrachov 2016

(FOTO BUDE DODÁNO)
V pondělí 16.5. jsme opuštěli naši milovanou školičku a pádili jsme směr Příbram, kde jsme v nedaleké vesničce Hrachov trávili čas ve škole v přírodě. Měli jsme dosti pestrý program, který propojovala celopobytová hra. První večer nás netradičně čekala diskotéka, kterou jsme si pořádně užili. Další den jsme se seznamovali s místní zvířenou a naším úkolem bylo představovat později, co jsme si připravili v podobě přednášek, za které jsme si odvezli diplom. Navštívili jsme překážkové centrum, kdy jsme se pokošeli přebrodit lanový žebřík, chodit po laně atd. Ve zvířecím centru, kdy nám byla představována nemocná a zraněná zvířátka, se nám také velice líbilo - hlavně orel, káně, poštolka, liška, sova a mnohá další zvířátka.

 Zajímavým zážitkem byl určitě den profesí, kdy si připravili deváťáci profese, za které jsme platili obdrženými financemi. Například nás vozili v taxíku (kolečka, záda jednoho z našich deváťáků), věštili nám budoucnost, připravili tetovací salon, odpověděli na kteroukoli otázku světa apod.

Při našem výletě po okolí jsme cestou narazili na krásnou užovku a sousty hmyzých přátel, o kterých jsme se učili a jako přídavkem jsme se setkali také s místní čarodějnicí, které jsme museli rychle utéct. Velmi nás bavi i minigolf a živý fotbálek, který nám ukázal, že není jednoduché být živým panáčkem u tyče... :D

Naše škola v přírodě byla opravdu povedená a doufáme, že příští rok bude minimálně stejně pestrá.

Přírodopisná exkurze

Ve středu 20. 4. jsme se jako třída zúčastili přírodopisné exkurze, kde nám přednášeli včelaři ze života včelstva a včelařů. V rámci této přednášky nás seznámili i se soutěží o vzácné stromy v Praze. Přednášky byly zajímavé a také jsme se (jako je dnes zvykem) zvěčnit... Více

Vaření

300-350g mletého masa (vepřové nebo vepřové/hovězí)
400g rajčat v plechovce (ne protlak)
1 balení špaget
sýr na posypání

Vánoční stromeček

Vánoční stromečekProtože se blíží Vánoce, v rámci předmětu výchova ke zdraví jsme si vyrobili neodmyslitelný symbol Vánoc - stromeček. Na výzdobě se podílel každý ze třídy. Stromeček byl vyroben z kartonových krabic, ozdoby z papíru a krepáku. Takže je celý recyklovatelný. Byť stromeček vypadá jednoduše, výroba byla náročná, ale všichni jsme do doho vložili veškeré síly a nyní se nám pyšně tyčí ve třídě, no posuďte sami...

Neviditelná výstava

Neviditelná výstava

Jaký je svět kolem nás, když jej nemůžeme vidět a jsme odkázáni pouze na naše zbylé smysly? To si neumíme představit, pokud si to neprožijeme. Navštívili jsme Novoměstskou radnici, kde jsme si vyzkoušeli být právě odkázáni na naše zbylé smysly - navštívili jsme neviditelnou výstavu. Po skupinkách nás vodili nevidomí průvodci po různých částech našeho "normálního" viditelného světa, ovšem v naprosté tmě - vodili nás po rušné ulici, kde jsme potkávali a poznávali běžná auta po hmatu a zvuku, snažili se přijít na to, jaké ovoce prodovači prodávají a co slyšíme na rušné ulici. Dále jsme se pohybovali po bytě, kde nás čekali nástrahy v podobě klasických překážek v kuchyni, koupelně, obyváku. Procházeli jsme zahradou a ohmatávali každé nářadí, co nám přišlo pod ruku. Ke konci prohlídky nás čekal bar, kde jsme si mohli v naprosté tmě, samozřejmě, koupit nápoj. Děti platily a musely poznat, zda jim bylo správně vráceno. 

V čekací mítnosti jsme si vyzkoušeli slepecké hole, hry pro nevidomé a mnoho jiných aktivit s tímto handicapem spojených. Díky dnešní náštěvě jsme pochopili, jaké to je se spoléhat na jiné smysly, než jen náš zrak. A jak se chovat k lidem, kteří nemají to štěstí, aby náš svět viděli v barvách, jako my.

Hračky pro Motol

Hračky pro Motol

Telofony, tablety, nové hry, kniha a jiná podobná přání... Každý z nás sní o něčem podobném. Ale Vánoce nejsou přeci pouze o nás, ale o rodině, zdraví a dělání radosti i ostatním. A tak jsme se zamysleli, komu bychom mohli udělat radost my. A vymysleli projekt, kde jsme vybrali hračky pro děti nemocné leukémií ve fakultní nemocnici Motol. Vytvořili jsme letáčky a letáky, seznámili celou školu s naším plánem a oslovili organizaci, která s dětmi z Motola spolupracuje. Ve čtvrtek, 3.12., se celá škola shromáždila, aby nám pomohla plnými doušky naplnit krabice pro děti. Touto cestou jim moc děkujeme, protože bez nich by tato akce nemohla fungovat (v neposlední řadě i všem rodičům, kteří tuto myšlenku podpořili). Sešla se spousta hraček, které jsme dva dny třídili. A že to byla fuška. V pondělí, 7.12., jsme pak hračky předali do rukou, které hračky odvezly. 

Malá rekapitulace, sešlo se: 225 plyšáčků, 77 omalovánek, bezpočet pastelek, fixů, vodovek, 105x DVD s pohádkama, 207 knížek, batůžky, hlavolamy, drobné hračky v podobě figurek, pananek, míčů apod.

Všem, VÁM, kteří jste nám pomohli, moc děkujeme!

Projektový den

Projektový denVe středu, 4. 11., pořádala naše škola den otevřených dveří. Součástí tohoto dne byl na druhém stupni projektový den, který byl zaměřen na člověka a svět okolo něj. Nejprve však celá škola okolo atria věšela obrázky, které spojovaly první i druhý stupeň (viz video na hlavní straně). Pak už přišel na řadu druhý stupeň samotatně. Děti byly rozděleny na dvě skupiny, které dle svého časového rozvrhu bádaly po škole na různých stanovištích a sbíraly tak informace. Zažily, jaké to je být součástí sekty, kde se začala psát historie a budoucnost člověka, co znamená rasismus a xenofobie, rozšířily si informace o emigrantech, jaká jsou v Asii náboženství a jaká můžeme najít v Evropě apod. Děti na základě těchto informací zpracovávaly mapu a veškeré pro ně důležité informace napsaly, nakreslily do mapy. Akce se povedla a děti byly hodné, chápavé a velmi se činily... Velká chvála :)

My jsme 6.B

My jsme 6.BOd 1. září jsme 6.B. Máme nového třídního učitele a taky se změnil náš počet ve třídě. Nyní je nás 25. Protože jsme šikovná třída, místo fotografování jsme se nakreslily. Poznáte nás? To jsme MY, 6.B - Jirka, Dan, David, David H., Žeňa, Jonáš, Matěj, David V., Ondřej, Jakub, Vojta, Erik, Míra, Honza, Nikol, Denisa, Tarja, Tereza G., Marie, Kateřina, Zoe, Eliška, Sarah, Klárka, Terezka J.

Návštěva knihovny

V pátek 29.5. jsme navštívili Husovu knihovnu. Dozvěděli jsme se, jak to v knihovně funguje. A hned jsme si vybrali a půjčili knížky.

Projektový den Kreativní partnerství 5.B

Projektový den Kreativní partnerství 5.BVe čtvrtek 8.1. jsme měli poslední projektový den. Helena si pro nás tentokrát vymyslela dvě nové zajímavé činnosti. Téma naší hodiny bylo Evropa budoucnosti. Vyrobili jsme modely soch, které by v budoucnosti mohly zdobit evropské ulice a náměstí. V druhé části hodiny jsme pracovali s obarvenou želatinou. Vymodelovali jsme krajinu našeho vysněného státu. Želatina se poté prosvítila lampičkou a vznikly tak barevné a zářivé obrazce.

Vánoční hodina TV

Vánoční hodina TVHolky si na hodinu Tv připravily různá vystoupení. Předvedly nám ukázky cha-chy, moderní gymnastiky, moderního baletu, ...

Adventní věnec

Adventní věnecTerezka Ježková nám vyrobila krásný adventní věnec. Děkujeme.

Kreativní partnerství - návštěva Techmanie

Kreativní partnerství - návštěva Techmanie13. 11. jsme v rámci projektu Kreativní partnerství pro rovné příležitosti navštívili Techmanii v Plzni. Prohlédli jsme si planetárium, kde jsme se vyfotili ve skafandru, podívali se na svět rychlostí světla, zjistili naši váhu na jednolivých planetách sluneční soustavy a bombardovali Měsíc. A samozřejmě jsme si zašli také do 3D kina na dokument Hluboký Vesmír.
V Science Centu nás čekalo několik dalších expozic. Velmi zajímavá byla expozice Člověk a zvíře, kde jsme porovnali naše síly se zvířecími. Závodili jsme s prasetem, zařvali jako lev, skočili dál než blecha nebo vyzkoušeli, jak silně dokáže zkousnout krokodýl. Dále jsme si prohlédli Entropu od Davida Černého, zahráli si ve vodním světě, vyzkoušeli si, zda máme hudební talent a dozvěděli se nové informace o obnovitelných zdrojích. A i když byli některé exponáty zavřené nebo nefungovaly, stejně jsme si den užili a domů se vrátili plní zážitků.

Kreativní parterství - 3. setkání

Kreativní parterství - 3. setkáníNaše 3. setkání proběhlo 10.11.2014. Tentokrát jsme si vyzkoušeli novou výtvarnou techniku - kašírování. Našim úkolem bylo vytvořit podklad pro mapu evropských států. Lepidlo i noviny byly opravdu všude.

Kreativní partnerství - 2. setkání

Kreativní partnerství - 2. setkání 3.11. 2014 - Dnes jsme poznávali sousední státy ČR. Ve skupinách jsme vytvořili stolní hry o Slovensku, Polsku, Německu a Rakousku. V druhé části našeho setkání jsme se vrátili zpět k mapám a trochu popustili uzdu fantazii. Vytvořili jsme si svoji snovou zemi.

Kreativní partnerství - 1. setkání

Kreativní partnerství - 1. setkání

20.10. - A je to zase tady! Začínáme pracovat na novém projektu. Tentokrát nese název Dobyvatelé Evropy. A protože se žádný správný dobyvatel neobejde bez pořádné mapy a strategických informací, určili jsme si to jako cíl naší hodiny. Zahráli jsme si na kartografy a pokusili se namalovat a graficky ztvárnit mapu konkrétních evropských států. Jak se nám to povedlo? Posuďte sami.

Pražský hrad

Pražský hrad14.10. jsme byli na prohlídce Pražského hradu. Paní průvodkyně nás nejdříve seznámila s historií hradu a vyzkoušela nás z českých dějin. Poté jsme si prohlédli katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál, Zlatou uličku a Daliborku. Počasí nás ráno trochu postrašilo, ale nezmokli jsme.

Projekt Kreativní partnerství pro rovné příležitosti

Projekt Kreativní partnerství pro rovné příležitostiVe čtvrtek 2.10. jsme se poprvé v letošním roce setkali s umělkyněmi Katarínou a Helčou. Zavzpomínali jsme na prázdniny a natočili reportáž o tom, kde jsme byli na dovolené. 
V loňském roce jsme "cestovali" do naší historie. Podívali jsme se jak vypadaly české země v době přemyslovských knížat a králů. Seznámili se s Janem Lucemburským a jeho synem Karlem IV. a nakonec jsme si zabojovali v husitských válkách.
I v letošní pololetí budeme cestovat, ale tentokrát po Evropě. Nejdříve navštívíme sousední státy ČR, budeme se plavit pro významných evropských řekách a mořích, podíváme se, jaký je výhled z nejvyšších evr. vrcholků a zjistíme, jak funguje Evropská unie. I tentokrát nám s tím pomůže výtvarnice Helena Blašková.    

Projektový den Kreativní partnerství 5.B

Projektový den Kreativní partnerství 5.BVe čtvrtek 8.1. jsme měli poslední projektový den. Helena si pro nás tentokrát vymyslela dvě nové zajímavé činnosti. Téma naší hodiny bylo Evropa budoucnosti. Vyrobili jsme modely soch, které by v budoucnosti mohly zdobit evropské ulice a náměstí. V druhé části hodiny jsme pracovali s obarvenou želatinou. Vymodelovali jsme krajinu našeho vysněného státu. Želatina se poté prosvítila lampičkou a vznikly tak barevné a zářivé obrazce.

Nástěnka

Bezlepková dieta

Děkujeme za Vaši včasnou reakci na nabídku vaření bezlepkové diety ve školní jídelně. Bohužel se nám do tohoto okamžiku neozval dostatečný počet zájemců (5), proto zatím nemůžeme vaření diety zahájit. Nicméně naše nabídka trvá a zvýší – li se potřeba ze strany našich žáků, budeme na ni neprodleně reagovat.

Sběr papíru

2.- 6. října vždy od 7.15 do 7.55 hod se zváženými a svázanými balíčky opatřené lístečkem se jménem třídou
a počtem kg.

Novinky

Bezpečnostní opatření

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy