6.B - Mgr. Böhmová Hana

Jaro se blíží

Tuhé mrazy jsou už za námi a třída společně s paní učitelkou Janáčkovou vysela semínka bylinek. Zatím se o ně vzorně žáci starají ve třídě na parapetu a očekáváme, která bylinka vzejde jako první.

Předvánoční den ve třídě

Čtvrtek 14. 12. 2017 si užijeme společně ve třídě. Kromě třídnických věcí se taky více poznáme a připravíme se na Vánoce ve škole. Trochu si vyzdobíme třídu. Vše ukončíme už ve 12:35. Fotky z této akce se objeví snad dostatečně rychle zde na stránkách.

Psí útulek

Psí útulekV pátek 20.10. 2017 jsme navštívili psí útulek v Troji. Nasbírali jsme a přinesli  pro pejsky 35 kg žrádla a dek. Prohlédli jsme si jednotlivé haly s různými psy a vyposlechli si jejich štěkot a taky povídání naší paní průvodkyně. Tímto činem se naše třída zapojila do Dne laskavosti. Akce se nám líbila. A na jaře se chystáme na ranč a již nyní pro koně sušíme starý chléb.

2. stupeň

Co nás vše čeká?

Nejdříve se pořádně seznámíme se školním řádem, abychom předešli nějakým komplikacím v chování.
Sestavíme si pravidla třídy tak, aby vyhovovala třídě, ale samozřejmě i škole.
Seznámíte se se spoustou nových vyučujících, kteří se na vás už moc těší.

A hlavně si vše zopakujeme a začneme se učit mnoho a mnoho nových věcí.

A proč jste přišli hlavně?

Aby byla velká legrace a pořádně jste si to vše ve škole užili a poznali další své spolužáky.

Ať se nám společně daří.

vaše třídní učitelka

Vánoční besídka

Vánoční besídka

Slavnostně naladěni jsme přišli poslední den v tomto roce do školy. Děti si připravily program na vánoční besídku.  Koledy na flétnu zahrála Terka s Péťou.  Terka potom zahrála ještě sama na příčnou flétnu. Nechyběl ani tanec – mažoretka Eliška předvedla krásnou sestavu a potom Eliška s Viktorkou zatančily na moderní hudbu. Na řadu přišly i soutěže  a  tanec. Občerstvení zařídila maminka Viktorky. Bylo opravdu velkolepé. Děti poděkovaly za práci všem učitelům, kteří  je  vzdělávají,  a na závěr jsme si všichni popřáli krásné Vánoce. Poděkování patří všem dětem za to, že dokázaly vytvořit slavnostní atmosféru, maminkám Viktorky a Kačky za pomoc.                            Květa Novotná

Vánoční trhy a výstava betlémů

Vánoční trhy a výstava betlémů

Kdo by se netěšil na Vánoce? My jsme vyrazili nasát vánoční atmosféru společně s V. A na vánoční trhy na náměstí Míru. V mrazivém počasí nás zahřál kelímek čokolády i horký jablečný nápoj. Někteří si s sebou odnesl i pár drobností. Tím naše akce nekončila. Cestou zpět jsme si prohlédly výstavu betlému ve Viničním domě.                                                                                        
                                                                        Květa Novotná

 

Dopravní výchova

V prosinci proběhly na škole besedy o dopravní výchově s policisty. Nejdříve byla přednáška a potom se besedovalo a na praktických ukázkách děti řešily dopravní situace. Všichni jsme účastníky silničního provozu a ukázalo se, že je třeba tématiku bezpečnosti v dopravě určitě opakovaně připomínat.                                                                                 Květa Novotná

Projekt ZE MĚ MY

Projekt ZE MĚ MY

I v letošním školním roce jsme měli projektový den, kterého se zúčastnily všechny školy na Praze 12. Letos jsme si dali motto: „ Společně balónem kolem Země“. Práce probíhala ve skupinách a na pomoc nám přišly i dvě maminky. Děti se seznámily s výtvarnou technikou drátování. Nebylo to úplně jednoduché, ale dílo se zdařilo! Jedna skupina malovala Zeměkouli, jejich úkolem bylo zvětšení na základě čtvercové sítě. Navzájem si potom vyprávěly o tom, jak se práce dařila. Projektový den děti hodnotily velmi kladně, zaujaly je nejen techniky, ale líbila se jim i společná práce. Na závěr moc děkujeme maminkám Báry a Terky za pomoc.
                                                                                                                              Květa Novotná

 

Planetárium

V listopadu jsme probírali učivo o vesmíru, a tak jsme si zpestřili výuku návštěvou  planetária v Holešovicích. Dověděli jsme se mnoho nových informací v zajímavém prostředí.

                                                                                                                                     Květa Novotná

Exkurze do Hasičské stanice č. 11 Modřany

22. září jsme navštívili stanici v Modřanech. Pod odborným vedením jsme si prohlédli stanici, dověděli se mnoho informací o práci hasičů a prozkoumali i podrobně zařízení hasičských vozů. Dokonce jsme měli možnost vyzkoušet si oblek, který slouží k záchraně lidí z hořících budov. Exkurze byla velmi zajímavá a je nám jasné, že kdyby se dodržovala bezpečnost při různých činnostech, mnohokrát by hasiči zasahovat nemuseli.
Květa Novotná

Sochařské sympozium Karel IV. – odkaz v kameni

V září jsme se zúčastnili výtvarné dílny ve Viničním domku v rámci sochařského sympozia. Děti vytvářely reliéfy z porobetonu.. Po chvilce rozpaků se vrhly do práce. Pod jejich rukama vznikaly zajímavé tvary. A co víc, mohly se podívat, jak pracují opravdoví sochaři, kteří spolu s námi vytvářeli svá díla, a dokonce byli ochotni odpovídat  i na zvědavé otázky. Akce byla velice úspěšná, výtvarná díla jsme ve škole přidali k výstavě o Karlu IV.            
                                                                                                                              Květa Novotná

Nástěnka

Nejbližší termín sběru papíru

Další sběr je naplánován na týden 21. až 25. května. Děkujeme všem pilným sběratelům!

Novinky

Ředitelská volna

Vážení rodiče, ve dnech 30. 4. a 7. 5. vyhlašuji z provozních důvodů ředitelské volno.

Lněnička Ondřej, ředitel

Bezpečnostní informace

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy