logotyp

3.A - Mgr. Moulíková Jitka

JSME TŘEŤÁCI

JSME TŘEŤÁCIVe třídě 3.A je nás 25 žáků, 12 děvčat a 13 kluků.
Naše třída se nachází na pavilonu B1 ve 2.patře od schodiště vlevo.


Rozvrh hodin pro školní rok 2017/2018
 12345
  8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 
Po Aj M ČjČs Hv
Út  Čj M Čs Čp Čj
St Čj Čj M AjTv
Čt M Čj Aj VvVv
 Pá Čs  Tv M Čj Čj

Vyučující Anglického jazyka: Jana Lhotecká
                                             Kamil Klepač

Vychovatelka ŠD : Radka Nečasová

Sledujte naši školu i na FB: ZŠ profesora Švejcara v Praze 12  
www.facebook.com/svejcara 

Aktuálně, aneb co nás čeká

Termíny třídních schůzek:


ČERVEN
29.6. Rozdání vysvědčení - rodiče, kteří nechtějí čekat před školou nebo jít utrácet do Billy mohou přijít do třídy s dětmiProbírané učivo ke dni 27.6.2018

Český jazyk: dokončeno

Čítanka: str. dokončeno 

PS z českého jazyka: str.  dokončeno

Slovní druhy: str. dokončeno

Vyjmenovaná slova : str. dokončeno

 Matematika : str.  dokončeno

PS  z matematiky : str.  dokončeno

Já a můj svět učebnice: str.  dokončeno

PS z Já a můj svět :str. dokončeno

Anglický jazyk sk. Jana:

učebnice: str.  dokončeno

pracovní sešit: str.  dokončeno

Anglický jazyk sk. Kamil:

učebnice: str.  dokončeno

pracovní sešit: str. dokončeno
CO SE DĚJE VE TŘÍDĚ

29.5. Den prarodičů - tvořivá dílna

13.-18.5. Rokytnice nad Jizerou -škola v přírodě

6. a 7.4. Ukliďme Česko

Naše škola se letos zapojila do pořádání úklidů v rámci celostátní akce ,,Ukliďme Česko" . Naše třída se sešla v pátek odpoledne a v sobotu ráno  v sestavě Sára, Belinka, Máťa, Anička(setra Máti), Evička, Dan, Rouzí, Viki a 7 statečných- dospěláků. Podařilo nám sebrat 11pytlů odpadků, což je pořádný náklad. Kéž by nami uklizený kousek Česka dlouho vydržel.

6.4. Bubnování

6.4. BubnováníBubnování na drumbeny neboli hledání společného rytmu jsme si skvěle užili! Protáhli jsme se, zahráli si na ozvěnu, dělali rytmický řetězec a zabubnovali jsme si i při písničce. Bubnovali bychom klidně celé dopoledne.Mrkající

4.4. Vyjmenovaná slova - hravě

4.4. Vyjmenovaná slova -  hravěDnes jsme navštívili kulturní centrum KC 12. Tady jsme si opakovali, procvičovali a učili se vyjmenovaná slova spolu s kytarou. Tak snad nám půjdou zase o něco lépe.

28.3. Den otevřených dveří

28.3. Den otevřených dveříDOD  je den, kdy tradičně vítáme ve třídě naše rodiče. Ani dnešek není vyjímkou. Využíváme toto jarní  setkávání k tvořivé dílně, samozřejmě zaměřené na velikonoční tvoření, které jsme si velmi oblíbili. Dnešní tvoření nám připravila maminka Sárynky a  výbornou jahodovou - vínovou svačinku nám nachystala maminka Fíly. Další maminky pomáhají se samotným tvořením. Díky  jste skvělé! Děti si to jako obvykle úžasně užívají.

5.- 9.3. Divadelní týden

oJe již dlouholetou tradicí na konci zimy pozvat všechny předškoláky z okolních Mateřských školek na divadelní týden. Naši žáci  4. a 5. ročníků pro naše budoucí prvňáčky připravují krátká divadelní vystoupení a žáci ze 3.A a 3.C vyplňují čas mezi jednotlivými scénkami písničkami, které se učí v rámci výuky k vyjmenovaným slovům. Texty a hudba těchto písniček jsou originály pocházející z dílny naší paní učitelky Jankové.
Dětem za jejich vystoupení patří velká pochvala nejen za jejich pěvecký výkon, ale i za vzorné chování během celé týdenní akce.

1.2. Tvořivá dílna s Helenkou aneb adopce myšek

1.2. Tvořivá dílna s Helenkou aneb adopce myšekPaní Helenka (maminka Máti Č.) dnes do třídy přinesla celé myší hnízdo různě barevných myšek. My jsme se proměnili ve veterináře, protože všm myškám chyběly ocásky. Pustili jsme se s vervou do práce. Z počátku to byla dlouhá operace, ale pak už jsme ocásky háčkovali levou zadní a to jsme dokonce odhodili i háčky, protože rukama nám to šlo lépe.Po náročném operačním zákroku jsme si myšky každý podle svého ještě vyšňořili - někdo mašlí, někdo kravatou a jiný jménem.
Moc se nám to líbilo!!!
Jsou to totiž záložky do knížek, které na nás čekají o jarních prázdninách.Usmívající se

23.1. Česko hledá prezidenta

23.1. Česko hledá prezidentaLehce s předstihem dnes u nás ve třídě proběhla ,, Volba prezidenta České republiky".
K volbám se dostavilo 22 žáků, což je 91,6% všech voličů třídy.
Po uzavření volební místnosti zasedla volební komise ve složení Ráďa a Matěj ke sčítání hlasů.
Po sečtení všech hlasovacích lístků dospěli sčítací komisaři k tomuto výsledku.
Miloš Zeman získal 4 hlasy, což je 18,2% a vítězný Jiří Drahoš získal 18 hlasů, což znamená 81,8% všech hlasů třídy 3.A

5.1. Výsledky prosincového sběru papíru

5.1. Výsledky prosincového sběru papíruPřed Vánocemi všichni hezky uklízeli, takže se nám podařilo opět sebrat velké množství -  1474kg, což bohatě stačilo na 1.místo ze všech 27 tříd na škole.

22.12.Stromeček pro lesní zvířátka

22.12.Stromeček pro lesní zvířátkaPoslední akcí kalendářního roku jak je také již tradicí naší třídy je nadílka pro lesní zvířátka. K štědrovečerní večeři dostali tvrdý chleba, mrkev, jablíčka adalší pochoutky.

21.12. Loučení

21.12. LoučeníDneska se také loučíme.
Do Karlových Varů se stěhuje náš kamarád Honzík.
Honzík byl hodný, bezvadný, šikovný,suprový,pravdomluvný, vtipný, laskavý, roztomilý, kamarádský, zábavný, legrační, nebojácný, dobrý fotbalista, spravedlivý, milý, bezvadný kamarád a vždycky nás uměl rozesmát.
Honzíkovi přejeme šťastnou cestu do nového bydliště. Ať si najde spoustu nových kamarádů. Přejeme Tobě i celé rodině krásné Vánoce.
Stále na tebe budeme vzpomínat, bude se nám stýskat.

21.12. Vánoční posezení

21.12. Vánoční posezeníA po roce Vánoce jsou zase tady...................

19.12. Tradiční zdobení perníčků

19.12. Tradiční zdobení perníčkůJiž po páté jsme se sešli ve třídě, jak je naší tradicí na zdobení perníčků. Děkuji všem maminkám, které perníčky napekly.
Užili jsme si krásnou tvořivou dílnu a samozřejmě došlo i na ochutnávání. Mňam...

14.12. Zdravíkov - projektový den

14.12. Zdravíkov - projektový den

5.12. Lhotecký kostel

5.12. Lhotecký kostelVždy je velmi příjemné v čase předvánočním navštivit Lhotecký kostel a nását atmosféru pokoje a klidu při tvoření a vyprávění příběhu Marie, Josefa a malého Ježíška.

5.12. Mikuláš a čerti

5.12. Mikuláš a čertiMikuláš nás navštivil, ale my jsme se zrovna vraceli z návštěvy Lhoteckého kostela.ˇČerti tu na nás však počkali a tak jsme si na nich pěkně pochutnali.

29.11. Hrzánský palác

29.11. Hrzánský palácV předmětu Člověk a jeho svět probíráme naši vlast a tak jsme se vydali na Pražský hrad do Hrzánského paláce na výstavu s názvem ,,Putování s českým lvem za sedmi státními symboly".

21.11. Prarodiče

21.11. PrarodičePři dnešním již tradičním tvoření s prarodiči jsme vyráběli sovičky a pavouky. Začali jsme tím, že jsme dřevěné špalíky zbrousili smirkovým papírem a potom jsme je vytvářeli temperovými barvami. Pracovali jsme ve skupinkách, tak aby v každé byl alespoŇ jeden prarodič. babičky i dědečková nám pomáhali radou i přiložením rukou k dílu.  Pavouky jsme tvořili z lízátek. Měli jsme z návštěvy prarodičů radost. Prarodiče si po těžké a namáhavé praci s námi dali i svačinku. Všichni jsme si 2 hodiny tvoření jako vždy užili a domluvili jsme se na dalším setkání na jaře při velikonočním tvoření.

13.11. Světový den laskavosti

13.11. Světový den laskavostiI naše třída se přidala k oslavě ,,Světového dne laskavosti". V rámci těchto oslav jsme uklidili prostranství před školou a navíc jsme sepsali své laskavosti, které se nám podařilo vykonat do dnešního dne a sestavili jsme z nich svou cestu k laskavosti.
/více na Fb školy/

8.11. Charta dětských práv

8.11. Charta dětských práváci 9.třídy přišli dětem přiblížit Chartu dětských práv, jejich právo na život, právo na svobodu, právo na svůj názor, právo na život v rodině a další dětská práva.

3.11. Husova knihovna

3.11. Husova knihovnaaDnes jsme navštívili modřanskou Husovu knihovnu, kde se nám velmi ochotně věnovaly její knihovnice. Vyprávěly nám o historii knihovny a samozřejmě o knížkách. Nejdříve o těch vzácných a velmi starých, o největší knize i o těch nejmenších.
Potom jsme si mohli podle svého zájmu půjčit knihu, která nás zajímá a strávit příjemnou chvíli jejím prohlížením či čtením. Nakonec jsme se dozvěděli, jak si knihy můžeme chodit půjčovat nebo jen knihovnu navštěvovat a číst si zde.
Bylo to pro nás hodně zajímavé a všichni se chystáme knihovnu již brzy na navštívit znovu s rodiči.

23.10 - 1.11. Projekt sousedé ČR

V předmětu  Člověk a jeho svět probíráme sousedy ČR. V rámci tohoto učiva pracujeme ve skupinkách na projektu o jednotlivých státech, které s ČR sousedí. Pětičlenné skupinky se vždy sejdou u jednoho z žáků doma , kde pracují na svém úkolu.
Po té svou práci prezentují před třídou. Jednotlivá vystoupení skupin natáčíme a budou ke shlédnutí na třídních schůzkách, aby ani rodiče nepřišli o tak úžasný zážitek.

1.11. Skupina Rakousko

1.11. Skupina RakouskoRakouská skupina paracovala ve složení Týna, Ondra, Andrejka, Lukáš , Maxík a úsměvy na jejich tvářích prozrazují, že je práce baví.

25.10. Skupina Německo

25.10. Skupina NěmeckoTito pracovali ve složení Sára, Anička, Martin, Lianka, Steven a vydatně jim pomáhala Belinka. Je vidět, že si práci parádně užívali. A tohle je prý zasloužená svačinka Usmívající se

24.10. Skupina Praha

24.10. Skupina PrahaTato skupina pracovala ve složení Máťa, Rouzí, Nikola, Šajny a podle jejich výpovědi jim hodně zamotala hlavu kněžna Libuše.

23.10. Skupina Slovensko

23.10. Skupina SlovenskoTato skupina pracovala ve složení Ráďa, Matěj, Terezka, Evča a Bělinka. Z této fotografie to vypadá, že chlapci pečlivě sledují, jestli to děvčata dělají správně.

31.10.Jsem laskavec

31.10.Jsem laskavec 13.listopad byl vyhlášen Světovým dnem laskavosti
K dnešnímu dni jsme se přihlásili ke Světovému dni laskavosti a vybrali jsme si jako jednu z možnosti, uklidit určitý úsek v oklolí naší školy a navíc každý z nás nezištně do 13. listopadu, vykoná několik ,,LASKAVOSTÍ", které zapíšeme na naši ťápotu a z nich potom vytvoříme cestu k laskavosti (s tímto skvělým  nápadem nám pomohla maminka Máti)

16.-20.10. Škola v přírodě

Noví obyvatelé naší třídy

Noví obyvatelé naší třídy

26.9. Žížalárium

26.9. Žížalárium

14.9. 80.výročí úmrtí TGM na zámku v Lánech

14.9. 80.výročí úmrtí TGM na zámku  v Lánech

4.9. Náš první den v novém školním roce

4.9. Náš první den v novém školním roce

srpen : Prázdninové ,,řádění" rodičů ve třídě

O letošních prázdninách jsme se s rodiči rozhodli dětem třídu kompletně zrekonstruovat. Místo odpočinku jsme vzali do rukou štětce, hadry, zednické náčiní, ale také leštěnku a šicí stroj. S pomocí školy se nám podařilo třídu upravit podle našich představ. Díky rodičům Sáry máme ve třídě dokonce nový nábytek. Dětem se ve třídě opravdu líbí a cítí se tu útulně.

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy