logotyp

1.C - Mgr. Veselá Alena

KONZULTAČNÍ HODINY


STŘEDA
14:30 - 15:30 (po domluvě)

V případě potřeby kdykoli po předchozí domluvě.28. týden (12. - 16. 3.)

Další březnový týden jsme opět využili chodbu na procvičování jednoslabičných slov, opakovali, počítali, zatancovali jsme si mazurku... :-) Naučili jsme se také další písmenko - B, a u té příležitosti jsme se podívali i na oblíbenou pohádku Bob a Bobek.

Dál jsme pokračovali i v přivolávání jara - no, i když se nám ho přivolat nepodařilo. Doufáme, že jsme alespoň zkrátili dobu mrazů! :-)

28. týden (12. - 16. 3.)

27. týden (5. - 9. 3.)

Ještěže máme tak velkou chodbu a spoustu schodů, které můžeme využívat dle naší libosti! :-) V rámci výuky je používáme velmi často, ať už se jedná o češtinu nebo matematiku. Jen je škoda, že jsou tam další třídy, často musím totiž nadšené děti hooodně usměrňovat... :-) :-) Kromě učení jsme si ještě v pátek užili i divadelní představení od starších žáků v rámci divadelního týdne.

Zima je už (snad) u konce, a proto jsme se rozhodli přivolat konečně jaro! Je pravda, že to bude asi na více hodin, ale věříme, že to bude stát za to a zima už půjde k "zimnímu spánku"... :-)

27. týden (5. 9 . 3.)

25. týden (19. - 23. 2.)

Děti se tento týden nejen naučily další písmenka, zopakovaly, co už umí, sčítaly, odčítaly, psaly, zpívaly, ale také namalovaly krásné obrázky pro "maroda" Elišku, aby měla radost a věděla, že na ni všichni moc myslíme! :-)

Také jsme využili únorové konstelace a udělali jsme si v karneval, kde nechyběly krásné a propracované masky, soutěže, zábava, odměny... :-)

25. týden (19. - 23. 2.)

24. týden (12. - 16. 2.)

Je pravda, že po prázdninách se nám moc nechtělo vrátit do školních lavic, ale jelikož jsou děti zvídavé a rády se učí, rychle se "otrkaly" a vše bylo zase při starém... :-) Aklimatizace byla o to rychlejší, když jsme si vyučování zpříjemnili povídáním o tom, jak pečovat o náš chrup a ochutnávkou exotického ovoce!

24. týden (12. - 16. 2.)

Přeju Vám klidné a pohodové jarní prázdniny, užijte si je! :-)

22. týden (29. 1. - 1. 2.)

Tak, první pololetí školního roku 2017/2018 je za námi. Za námi je také jedno z nejtěžších a nejdůležitějších období v životě dětí, čas, kdy se z nich stávají žáci.

Všechny děti tímto moc chválím, neměly to jednoduché, musely se najednou sžít se statusem školáka, zvykat si na nové povinnosti a "starosti" a přiblížit se tak pomalu, ale jistě říši dospělých. 

Osobně jsem moc ráda, že jsem třídní učitelkou těchto dětí, žáků třídy 1.C, a přiznávám, že jsem na ně (na nás :-)) moc pyšná. Doufám, že se nám tak skvěle bude dařit i nadále a druhé pololetí si užijeme stejně jako to první! :-)

22. týden (29. 1. - 1. 2.)

21. týden (22. - 26. 1.)

Čas jsme věnovali převážně zajímavostem o lidském těle - zaměřili jsme se na naše smysly, jako je zrak, sluch, čich, chuť, hmat, rozcvičili jsme naše pohybové ústrojí, rozproudili krev v žilách, potrápili naše mozkové závity... :-)

21. týden (22. - 26. 1.)

20. týden (15. - 19. 1.)

Další týden byl ve znamení sov - čekala nás zajímavá přednáška o těchto nočních tvorech, přičemž jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí a všichni jsme si to užili! :-)
Ale jak nás znáte, nezapomněli jsme ani na učení a opakování.

20. týden (15. - 19. 1.)

19. týden (8. - 12. 1.)

Minulý týden jsme měli pomalý rozjezd, a proto jsme se teď mohli do práce vrhnout naplno! Objevili jsme ve třídě školního maskota ukrytého na tabuli (viz. fotka), naučili se další písmenko, zahráli si "židličkovanou", a protože to venku na stavění sněhuláka nevypadá, vyrobili jsme si ho ve škole. :-)

19. týden (8. - 12. 1.)

18. týden (3. - 5. 1. 2018)

Tak jsme se v novém roce opět sešli ve třídě 1.C. Děti byly samozřejmě plné dojmů z vánočních dárečků a zážitků z prázdnin, proto jsme věnovali dostatek času i sdílení... :-)
Nezapomněli jsme však ani na opakování a procvičení našich smyslů! :-)

18. týden (3. - 5. 1. 2018)

1.C PŘEJE ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018!!!

16. týden (18. - 22. 12.)

Poslední školní týden v roce 2017 byl opravdu náročný, čekala nás spousta událostí. Začali jsme krásným výletem do Berouna, kde jsme navštívili klienty domu pro seniory - děti jim zazpívaly a předaly vánoční přáníčka, která samy vyrobily. V Berouně jsme měli chvíli čas, a tak jsme se podívali i na vánoční trhy, kde jsme si dali tradiční pochoutku - trdelník! Po této zkušenosti se už těšíme na další výlet! :-)

Ve středu proběhla besídka pro rodiče, doufám, že se Vám vystoupení dětí líbilo. A konečně v pátek jsme spolu u stromečku oslavili Vánoce. Děti si dárky losovaly formou fomboly, byla to hezká chvíle napětí a radosti. :-) Tak krásné Vánoce!

16. týden (18. - 22. 12.)

15. týden (11. - 15. 12.)

Tento týden jsme opět pokračovali v rozbalování dárečků a vzkazů od Ježíška, sladkostí máme zásobu na celý rok - no, dobře, tak alespoň na leden... :-)

I když už všichni měli hlavu plnou Vánoc, snažili jsme se stále opakovat a učit se. Ve čtvrtek se děti zaměřily i na zdravou výživu spolu s deváťáky, kdy si všichni připravili i lahodné pomazánky (na mě už ale bohužel nezbylo... :-)).

15. týden (11. - 15. 12.)

14. týden (4. - 8. 12.)

14. týden byl ve znamení Mikuláše. Musím uznat, že děti jeho návštěvu zvládly perfektně, zazpívaly písničku, kterou připravujeme na vánoční besídku, a dokonce si samy přišly k čertovi pro odměnu... :-) A aby těch sladkostí nebylo málo, i Ježíšek nám nechal každý den "překvápko"...

Ale aby to nevypadalo, že si ve škole jenom baštíme sladkosti, zvládli jsme i opakování z matematiky, nové písmenko a Den otevřených dveří. :-)

14. týden (4. - 8. 12.)

13. týden (27. 11. - 1. 12.)

Tento týden jsme se zaměřili nejen na tiskací a psací písmenka, ale také na hodnocení dětí, protože je za námi naše první čtvrtletí. Myslím, že jsme se s dětmi na hodnocení celkem shodli... :-)

A protože byl v pátek 1. prosinec a do Vánoc zbývalo tedy jen 24 dní, Ježíšek se rozhodl, že nás každý den překvapí buď dárečkem, nebo pěkným vzkazem! :-) A že děti měly veeelkou radost! A aby nás lépe našel (pro jistotu), ozdobili jsme si i vánoční stromeček. No, Vánoce už zkrátka můžou přijít... :-)

13. týden (27. 11. - 1. 12.)

12. týden (20. - 24. 11.)

Ještěže má týden ve škole jenom 5 dní, kdyby měl totiž víc, nemáme v lednu co dělat... :-)

V úterý nás Anička naučila jednu skládačku, určitě si ji budete pamatovat ze svých školních let. Akorát jsme tedy nepřišli na název, takže pokud někdo z Vás ví, určitě mi dejte vědět... :-) Ve středu jsme si v rámci hudební výchovy zacvičili i jógu, moc děti chválím, perfektně zvládly pozdravit sluníčko!

Největším zážitkem z tohoto týdne však bylo předávání Slabikářů, zahrála nám k tomu i píseň od Queenů We are the champions. :-)

12. týden (20. - 24. 11.)

11. týden (13. - 17. 11.)

Jak jistě všichni víte, v sobotu 11. 11. nás navštívil Martin na bílém koni, nebo alespoň měl... :-) Proto jsme se rozhodli ho všechny 1. třídy přivolat tím, že jsme se oblékli do bílého (viz. foto). No, ale zdá se, že ani to nepomohlo, tak budem doufat, že na nás nezapomněl... :-)


Dále jsme samozřejmě pokračovali v procvičování písmen, slov, vět, počítání, tancování, zpívání... :-)

11. týden (13. - 17. 11.)

10. týden (6. - 10. 11.)

Nerada se opakuju, ale zase musím napsat, že jsme toho stihli vážně hodně! :-) V pondělí nás přišel pan fotograf zvěčnit do Pražského deníku (odkaz na stránky níže), navštívil nás maskot Bovýsek v rámci projektu "Ovoce do škol", ve středu nám přišli deváťáci popovídat o právech dětí v souvislosti s Modřanskou chartou, naučili jsme se další písmenko, vyrobili papírové dráčky... Zkrátka jak jsem psala, byl to týden plný zážitků! :-)
Foto

10. týden (6. - 10. 11.)

9. týden (30. 10. - 3. 11.)

Poslední říjnový týden byl ve znamení Halloweenu. S dětmi jsme si o tomto svátku popovídali, třídu nám ozdobila krásná dýně (za kterou moc děkuju :-) ) a vše jsme završili strašidelnými maskami a výrobou bubáků z lízátek a ponožek. Ve čtvrtek jsme také zapálili svíčku za naše blízké, kteří už tady s námi bohužel nejsou. 

Co se týče masek, dětem to moc slušelo, však posuďte sami! Samozřejmě tímto také chválím rodiče, dali jste si opravdu záležet.

Musím říct, že jsme si pátek všichni užili a už teď se těšíme na únor, až si uděláme karneval. :-)  

9. týden (30. 10. - 3. 11.)

8. týden (23. - 27. 10.)

8. týden školního roku 2017/2018 byl opravdu krátký - ve čtvrtek a pátek byly totiž podzimní prázdniny. Doufám, že jste si je všichni užili! :-)

Je ale pravda, že i když jsme byli ve škole pouze 3 dny, stihli jsme toho hodně! Naučili jsme se písmenko S, zopakovali jsme to, co už umíme a hlavně jsme se v úterý zúčastnili festivalu ZE MĚ MY spolu s žáky 9.B. 

Úterní projektový den byl nazván "Z pohádky do pohádky". Nejdříve jsme si společně zopakovali ty nejznámější příběhy, poté si ztvárnili pohádku O veliké řepě a nakonec žáci ve skupinkách vyrobili úžasná pohádková leporela. 

Všichni jsme si to užili a už teď se těšíme na další spolupráci! :-)

8. týden (23. - 27. 10.)

7. týden (16. - 20. 10.)

Jak je vidět, při výuce dokážeme využívat různé materály, ať se jedná o pastelky v pouzdře nebo naše vlastní těla - schválně, poznáte, jaké písmenko kluci vytvořili...? :-) 

Určitě není potřeba připomínat, že jsme si v pátek udělali i ochutnávku ovoce a zeleniny. Musím děti pochválit, všechno poznaly a ochutnaly, a dokonce jsme se seznámili i s opravdu neobvyklými druhy, jako je např. kaki... :-)

A jak můžete vidět na poslední fotce, třídní nástěnka se nám pěkně rozšiřuje. A paní učitelka má obrovskou radost... :-)

 

7. týden (16. - 20. 10.)

6. týden (9. - 13. 10.)

Jak je u nás zvykem, tento týden jsme toho stihli opět hodně! Zaměřili jsme se na geometrické tvary, naučili se nové písmenko L, zdokonalili se ve čtení slabik... V neposlední řadě jsme si protáhli i naše těla v hudební výchově na písničku Trezor od Káji Gotta! :-)

Děti se podílely i na dobrém skutku - namalovaly obrázky pohádkových postav, které půjdou do dražby pro Klokánek.

6. týden (9. - 13. 10.)

5. týden (2. - 6. 10.)

První týden v říjnu začal omluvenkami marodů. Doufáme však, že je to jen přechodná doba, a že se spolu všichni sejdeme brzo ve školních lavicích! :-)

Tento týden jsme toho stihli opravdu hodně! V úterý 3. 10. jsme navštívili divadelní představení Jak šel pejsek do školy v KC12 v Modřanech. Cesta byla sice deštivá, ale úsměv na tváři nám ani tak nezmizel! Ve středu jsme oslavili Mezinárodní den zvířat - děti přinesly fotky, namalovaly krásné obrázky a společně jsme si o zvířátkách i zazpívali.

Ve čtvrtek jsme také poprvé řádili v naší pískové tělocvičně, děti si to opravdu užily! :-) 

S učením jsme také pokročili, v pondělí už nás čeká nové písmenko, L, tak jsme pořádně potrénovali to, co už umíme.5. týden (2. - 6. 10.) - foto

4. týden (25. - 29. 9.)

Tento týden jsme toho zvládli opravdu hodně - písmenko M, seznámení s písmenkem A, porovnávání, Zlatou bránu, společné foto... :-) :-)

4. týden (25. - 29. 9.) - foto

3. týden (18. - 22. 9.)

Tento týden jsme se zaměřili na rozlišování dlouhých a krátkých slabik, které je potřeba ještě procvičovat. Také jsme už začali písmenko M.

Zkoušeli jsme si ho vytvořit z provázků, špejlí, pastelek, pouzder a samozřejmě jsme nezapomněli použít ani naše 
vlastní ruce a těla... Smějící se 

3. týden (18. - 22. 9.) - foto

2. týden (11. - 15. 9.)

Pracovní nasazení dětí je vysoké! Usmívající se Už se nemohly dočkat, až začne "opravdové" učení, a jak můžete vidět v galerii, i obyčejná lahev na pití může sloužit jako skvělá učební pomůcka k procvičování pravé a levé strany...   Úžasný

Také moc děkujeme za hry, které jste nám přinesli, o přestávce máme o zábavu postaráno!

2. týden (11. - 15. 9.) - foto

1. týden (4. - 8. 9.)

První týden ve školním roce byl zaměřen na adaptaci dětí, seznamování se mezi sebou a s prostředím školy a hlavně na ustanovení pravidel třídy - pravidla rukou, nohou, pusy a uší.

Abychom vše zpečetili, vytvořili jsme třídní smlouvu, kterou každý člen třídy "podepsal".  Usmívající se

1. týden (4. - 8. 9.) - foto

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy