2.B - Mgr. Černá Jana

Rozvrh hodin

 12345
  8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 
Po Čj ČjČs  Hv
Út Čj ČJ TV  Čp
St ČjTv  Čs -
Čt MČj Vv Vv  -
 PáČj Tv Čj  -


Konzultační hodiny: Konzultační hodiny jsou v Po-14-15 po tel.domluvě,jinak kdykoli po tel.domluvě.
Kontakt: 241 761 138

Akce září

12.9. - Třídní schůzky (od 17.30 hodin)
18.-22.9. - Srdíčkové dny
25.-27.9. - Placení kroužků (v kanceláři pí zástupkyně)
28.9. - Státní svátek
29.9. - Ředitelské volno
2.-6.10.Sběr papíru

Drátkování

Drátkování2.5. - drátkování - výroba ptáčků (více fotek ve fotogalerii)

Divadlo v DDM Monet

Divadlo v DDM MonetVe čtvrtek 30. března jsme se vypravili do DDM Monet na pohádkové divadelní představení o přátelství mezi slonem, veverkou a mravencem. Divadlo hrály děti z divadelního souboru a byly moc šikovné! Pohádka se nám líbila a už se těšíme na další divadlo.

Záchrana zvířat II

Záchrana zvířat IIOpět jsme si povídali o tom, co je úkolem pracovníků záchranné stanice. Viděli jsme, jak zachraňují netopýra, kachnu s mláďaty, sojku nebo rorýse. Měli jsme také možnost naživo si prohlédnout některá zvířátka - ježečka, kterého jsme viděli už na podzim (ten ale vyrostl!), malou sovičku nebo želvu. Z povídání jsme si tak opět odnesli spoustu nových informací a zážitků.

Veselé zoubky

Veselé zoubkyV pondělí 13. února jsme si povídali o tom, jak to udělat, abychom měli krásné a zdravé zoubky. Dozvěděli jsme se, jak jsou důležité preventivní návštěvy zubního lékaře, co je pro naše zuby škodlivé a jak se o ně máme starat. Viděli jsme příběh o Hurvínkovi a jeho bolavém zoubku, u kterého jsme se moc pobavili.
Potom jsme si ukázali, jak si máme zoubky správně čistit. Také jsme si to sami vyzkoušeli na modelu ústní dutiny. A šlo nám to moc dobře!
Za odměnu jsme dostali dárečky, které se nám v péči o zuby budou hodit - přesýpací hodiny, které odměřují čas vhodný pro čištění, zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru a pár dalších maličkostí.
(Po rozkliknutí fotky se objeví další foto ve fotogalerii.)

Mikuláš

MikulášVe třídě nás navštívil Mikuláš s čerty a s andělem. A protože jsme všichni hodní, dostali jsme od nich sladkou odměnu.

Svíčkárna

Svíčkárna24. listopadu jsme se vydali na výlet do svíčkárny v Šestajovicích. Viděli jsme, jak se svíčky vyrábějí, a sami jsme si mohli jednu svíčku ozdobit. Vyrobili jsme si také svíčku z citronu nebo pomeranče a nabrali si sáček různobarevné koupelové soli.
V prostoru svíčkárny nás také zaujaly chaloupky a chlívky se zvířátky - asi nejvíce se nám líbili bílí poníci. Výlet jsme si hezky užili a nezapomněli jsme ani na své rodiče - těm jsme přivezli vlastní výrobky nebo jsme jim koupili nějakou drobnost.

Projekt ZE MĚ MY

Projekt ZE MĚ MYVe středu 23. listopadu jsme se zapojili do projektu modřanských škol s názvem ZE MĚ MY. Celý den nám pomáhali žáci z 9.třídy - četli nám pohádky, malovali s námi, společně jsme si i zazpívali. Deváťáci se o nás moc hezky starali, a tak máme ve škole nové starší kamarády, které zase někdy ve třídě rádi přivítáme. Teď už se těšíme na školní výstavu, kde budou k vidění naše obrázky.
Videoklip z projektového dne najdete zde:
https://youtu.be/IaaqaRh4SIA

Tramvaj

TramvajVe škole je pro nás důležitá i dopravní výchova. Tentokrát jsme se dozvěděli, jak se chovat při jízdě tramvají, co je pro nás nebezpečné a co při "setkání" s tramvají rozhodně nedělat. Vše nám vysvětlil pan policista a pan řidič nás pustil do své kabiny, kde jsme si mohli vše prohlédnout a pořádně si v tramvaji zazvonit.

Nástěnka

Bezlepková dieta

Děkujeme za Vaši včasnou reakci na nabídku vaření bezlepkové diety ve školní jídelně. Bohužel se nám do tohoto okamžiku neozval dostatečný počet zájemců (5), proto zatím nemůžeme vaření diety zahájit. Nicméně naše nabídka trvá a zvýší – li se potřeba ze strany našich žáků, budeme na ni neprodleně reagovat.

Sběr papíru

2.- 6. října vždy od 7.15 do 7.55 hod se zváženými a svázanými balíčky opatřené lístečkem se jménem třídou
a počtem kg.

Novinky

Bezpečnostní opatření

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy