1.B - Mgr. Černá Jana

Rozvrh hodin

 12345
  8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 
PoČj 1ČjMTvČj 2
Út MČjČsČj-
StM 1 TvČjČjM 2
ČtČjMVvČp -
 PáČjMČjHv -


Konzultační hodiny: ST 15-16 hodin (vždy po předešlé domluvě)
Kontakt: 241 761 138

Akce červen

5.6.-9.6. Škola v přírodě
22.6. - Slavnost Slabikáře
26.6.-29.6. - Barevný týden:
PO bílá, ÚT modrá, ST žlutá, ČT červená barva
28.6. - Zahradní slavnost
30.6. - Vysvědčení (1. hodina)

Drátkování

Drátkování2.5. - drátkování - výroba ptáčků (více fotek ve fotogalerii)

Divadlo v DDM Monet

Divadlo v DDM MonetVe čtvrtek 30. března jsme se vypravili do DDM Monet na pohádkové divadelní představení o přátelství mezi slonem, veverkou a mravencem. Divadlo hrály děti z divadelního souboru a byly moc šikovné! Pohádka se nám líbila a už se těšíme na další divadlo.

Záchrana zvířat II

Záchrana zvířat IIOpět jsme si povídali o tom, co je úkolem pracovníků záchranné stanice. Viděli jsme, jak zachraňují netopýra, kachnu s mláďaty, sojku nebo rorýse. Měli jsme také možnost naživo si prohlédnout některá zvířátka - ježečka, kterého jsme viděli už na podzim (ten ale vyrostl!), malou sovičku nebo želvu. Z povídání jsme si tak opět odnesli spoustu nových informací a zážitků.

Veselé zoubky

Veselé zoubkyV pondělí 13. února jsme si povídali o tom, jak to udělat, abychom měli krásné a zdravé zoubky. Dozvěděli jsme se, jak jsou důležité preventivní návštěvy zubního lékaře, co je pro naše zuby škodlivé a jak se o ně máme starat. Viděli jsme příběh o Hurvínkovi a jeho bolavém zoubku, u kterého jsme se moc pobavili.
Potom jsme si ukázali, jak si máme zoubky správně čistit. Také jsme si to sami vyzkoušeli na modelu ústní dutiny. A šlo nám to moc dobře!
Za odměnu jsme dostali dárečky, které se nám v péči o zuby budou hodit - přesýpací hodiny, které odměřují čas vhodný pro čištění, zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru a pár dalších maličkostí.
(Po rozkliknutí fotky se objeví další foto ve fotogalerii.)

Mikuláš

MikulášVe třídě nás navštívil Mikuláš s čerty a s andělem. A protože jsme všichni hodní, dostali jsme od nich sladkou odměnu.

Svíčkárna

Svíčkárna24. listopadu jsme se vydali na výlet do svíčkárny v Šestajovicích. Viděli jsme, jak se svíčky vyrábějí, a sami jsme si mohli jednu svíčku ozdobit. Vyrobili jsme si také svíčku z citronu nebo pomeranče a nabrali si sáček různobarevné koupelové soli.
V prostoru svíčkárny nás také zaujaly chaloupky a chlívky se zvířátky - asi nejvíce se nám líbili bílí poníci. Výlet jsme si hezky užili a nezapomněli jsme ani na své rodiče - těm jsme přivezli vlastní výrobky nebo jsme jim koupili nějakou drobnost.

Projekt ZE MĚ MY

Projekt ZE MĚ MYVe středu 23. listopadu jsme se zapojili do projektu modřanských škol s názvem ZE MĚ MY. Celý den nám pomáhali žáci z 9.třídy - četli nám pohádky, malovali s námi, společně jsme si i zazpívali. Deváťáci se o nás moc hezky starali, a tak máme ve škole nové starší kamarády, které zase někdy ve třídě rádi přivítáme. Teď už se těšíme na školní výstavu, kde budou k vidění naše obrázky.
Videoklip z projektového dne najdete zde:
https://youtu.be/IaaqaRh4SIA

Tramvaj

TramvajVe škole je pro nás důležitá i dopravní výchova. Tentokrát jsme se dozvěděli, jak se chovat při jízdě tramvají, co je pro nás nebezpečné a co při "setkání" s tramvají rozhodně nedělat. Vše nám vysvětlil pan policista a pan řidič nás pustil do své kabiny, kde jsme si mohli vše prohlédnout a pořádně si v tramvaji zazvonit.

Nástěnka

Zahradní slavnost

28. 6. 2017
16:00 koncert v atriu
17:00 opékání buřtů na zahradě

Novinky

Bezpečnostní opatření

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy